Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

Церква виграла суд у справі про крадіжку

Автор:

|

Січень 23, 2022

|

Рубрика:

Церква виграла суд у справі про крадіжку
Церква Святої Софії

Господарський суд Львівської області повернув церкві Святої Софії УГКЦ вкрадені приміщення загальною площею майже 100 кв. м. Приватне підприємство (ПП) «Амон» незаконно переоформила на себе право власності на приміщення релігійної громади, а також ще два комунальні приміщення, скориставшись послугами «чорного» реєстратора.
Як вказано у матеріалах цієї справи, у лютому 2021 року компанія «Амон» незаконно стала власником двох приміщень церкви Святої Софії УГКЦ на вул. І. Франка, 123 площею 58,5 кв. м та 41,1 кв. м. Йдеться про приміщення, де розташована плебанія церкви. Ще з 1990-х рр. цей будинок належить релігійній громаді церкви Святої Софії. Втім у лютому 2021-го реєстратор Пустомитівської районної державної адміністрації, переоформив право власності на частину цього будинку на ПП «Амон».
Виявивши крадіжку приміщень, релігійна громада церкви Святої Софії звернулася до поліції та до суду. Правоохоронці відкрили карне провадження за статтею про зловживання владою. Зараз у цій справі триває слідство.
Водночас Господарський суд Львівської області розглянув позов церкви до ПП «Амон» про повернення незаконно приватизованих приміщень. У суді представнику церкви вдалося довести, що реєстрацію нерухомості провели на підставі підроблених документів, зокрема, реєстраційних посвідчень Бюро технічної інвентаризації й угод про купівлю-продаж. Львівська міська рада у своїх поясненнях також зазначила, що приміщення церкви приватизували незаконно. Відтак, суддя Зоряна Гоменюк стала на бік релігійної громади церкви і припинила право приватної власності ПП «Амон» на нежитлові приміщення загальною площею 58,5 кв. м і 41,1 кв. м на вулиці І. Франка, 123а.
Як повідомляв «Міст», ПЦУ виграє майже 100 % судів у РПЦвУ.

Катерина Родак, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply