Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Церква в Америці допомагає потерпілим від повені в Україні

Автор:

|

Серпень 26, 2020

|

Рубрика:

Церква в Америці допомагає потерпілим від повені в Україні
Допомога від діаспори

Українці-католики в Сполучених Штатах фінансово допомагають потерпілим від повеней на західній Україні; особливі стосунки з Батьківщиною тривають і після досягнення рівня допомоги в 136 875 USD.
Місто Шенандоа в пенсільванському вугільному реґіоні розташоване за 4 550 миль пташиного лету від міста Львова в західній Україні, а Філадельфія — за 4 750 миль від Києва, столиці України. Однак, не зважаючи на час і відстань ці міста тісно пов’язані між собою, і початок цьому зв’язку був покладений у другій половині ХІХ ст.
Коли наприкінці 1880-х рр. еміґранти зі західної Європи стали прибувати до Сполучених Штатів, велика їхня кількість осідала в північно-східному вугільному реґіоні Пенсільванії. У містечку Шенандоа Скукіл-каунті нові поселенці в Америці заснували 1884-го першу східно-католицьку церкву в Сполучених Штатах. Від цієї першої парафії й почався швидкий розвиток нашої Церкви, прибувало все більше і більше еміґрантів і врешті 1907 року з’явився перший єпископ Сотер Ортинський, а Філадельфія стала осідком для зростаючої Церкви. Сьогодні до цієї Митрополичої Церкви входять архієпархія та три єпархії. Українська католицька митрополія США простягається «від моря до моря».
З того часу продовж останніх 140 років Церква стала домом для наступних хвиль нових еміґрантів. Особливий зв’язок і турбота про вітчизну залишилися у спадок американцям українського походження, котрі живуть у Сполучених Штатах.
Коли 22-24 червня ц. р. в Україні сталися траґічні події, пов’язані з повенями, Українська католицька митрополича архієпархія Філадельфії швидко відгукнулася допомогою постраждалим братам і сестрам. Повені на західній Україні в підніжжях Карпат спричинили руйнування та смертельні затоплення в районах Івано-Франківської, Чернівецької, Львівської та Тернопільської областей. Постраждали понад 300 сіл і містечок, 10 тис. людей були відрізані від газопостачання. Щонайменше три особи загинули в Івано-Франківській області.
Україна, яка потерпає від війни з Росією на сході, бореться з пандемією коронавірусу, постала перед обличчям термінової потреби в допомозі харчами, водою, прихистком для тисяч людей, котрі опинилися без даху над головою. Єпископ-помічних Філадельфійської архієпархії Андрій Рабій із благословення митрополита Бориса Ґудзяка став координатором збирання пожертв для постраждалих, аби забезпечити їхні нагальні людські потреби.
Український міністр внутрішніх справ Аваков зазначив, що повені в західній Україні повністю знищили 22 тис. домогосподарств і зруйнували 5 тис. будинків. «Я хочу наголосити на цих цифрах — я хочу, щоб ви замислилися про це: 22 тисячі господарств, овочевих городів, садів у чотирьох областях — знищені», — заявив він в одному з телевізійних інтерв’ю.
Близько 5 тис. водойм, що забезпечували людей питною водою, стали для цього непридатними. Через неможливість дістатися до багатьох районів і населених пунктів працівники державних рятівних служб скидають потерпілим питну воду та речі першої необхідності з гвинтокрилів. Більше 450 миль доріг і 360 мостів були пошкоджені, що дуже утруднює рятувальні роботи. Греблі, мости, дамби та дороги змиті в Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях. У багатьох районах газогони та лінії електропередач пошкоджені або знищені повністю.
У посланні до духовенства, монашества та вірних Філадельфійської архієпархії від 26 червня ц. р. митрополит Борис та єпископ Андрій написали: «Зараз час, коли наші брати і сестри в Україні потребують нашої допомоги. Патріарх Святослав видав лист-звернення, в якому зазначає, що кожне нещастя «є нагодою до вияву християнської солідарності та соціального служіння, щоб якомога швидше допомогти постраждалим».
Вражаючий відгук на заклик про допомогу уже зібрав 131 875 USD не лише від вірних Філадельфійської митрополії. З цієї суми 46 875 USD переказали через Facebook-сторінку архієпархії з 27 штатів США, чотирьох провінцій Канади і 13 країн світу, а 53 824 USD — від приватних осіб та організацій. Парафії Філадельфійської архієпархії зібрали 36 176 USD під час окремої збірки на початку липня.
Владика Андрій, дякуючи за щедрий відгук, сказав: «Понад 140 років еміґраційні хвилі українців прибувають до Сполучених Штатів. Але незалежно від того, коли вони прибули, пам’ять про їхнє коріння, культуру, родину і про те, ким вони є, зберігається. Вони завжди підтримують своїх рідних, особливо в час потреби… Ми уже переслали 120 тис. доларів до Івано-Франківської архієпархії, Чернівецької і Коломийської єпархій… Перший транш по 25 тис. доларів кожної з єпархій призначався на найнеобхідніше: харчі, воду, будівельні матеріали… Другий транш по 15 тис. доларів — на допомогу найбільш потребуючим: родинам із дітьми, літніми людьми, інвалідами. Вони забезпечуються найнеобхіднішим: будівельними матеріалами, ліжками, матрацами, дайперами, підгузниками, побутовою технікою».
«Понад 1,6 тис. пачок з харчами, 400 предметів для чищення та особистої гігієни, кілька тонн цементу, дощок, будівельних матеріалів, меблів і матраців, понад 125 наборів постільної білизни роздали в цих трьох єпархіях. Поміч надають усім потребуючим, незалежно від віросповідання, хоча пріоритетними залишаються родини з інвалідами, зі старими людьми та малими дітьми, — додав владика Андрій Рабій. — На сьогодні служби допомоги постраждалим від повені уже склали списки родин в потребі. Наприклад, в Івано-Франківській області «Карітас» має на списку 238 родин із гострою потребою. Вони відібрали 50 родин у критичній ситуації та для їхніх цілей розподілять тих 15 тис., які ми переслали другим траншем, щоб вони могли відремонтувати свої будинки до настання зими. Подібні потреби існують і в інших двох єпархіях. Тому, чим більше грошей зможемо переслати, тим більшій кількості сімей можемо допомогти. Від уряду ці люди отримують дуже мало або нічого. Люди справді вдячні за допомогу, яку вони отримують від «Карітасу», і наш внесок пришвидшує отримання цієї допомоги».
Владика Андрій порівняв намагання допомогти постраждалим із дивом помноження риби та хлібів: «З Євангелія ми знаємо історію як Ісус помножив рибу та хліби. Він узяв п’ять хлібин і дві рибини, благословив їх, помножив цей малий даток і цим нагодував 5 тис. народу. Так і з нами. Що ми пожертвуємо, наш Господь благословить і помножить, щоб забезпечити потреби тих, хто постраждав від руйнувань цього страшного паводку. Ваша щедра допомога змінить життя наших братів і сестер в потребі. Дякую всім і кожному, хто доклався до цієї допомоги. Ми сердечно вдячні вам за вашу жертовність».
Пожертва, у будь-якій сумі, може бути вислана до: Ukrainian Catholic Archeparchy of Philadelphia, 810 North Franklin Street, Philadelphia, PA. 19123-2005.
Пресслужба Української католицької митрополичої архієпархії Філадельфії

P. S. Ви також можете отримувати поновлену інформацію та робити пожертви через сторінку Філадельфійської архієпархії у Facebook.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply