Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Церква ПЦУ в парку ветеринарного університету є тимчасовою

Автор:

|

Травень 12, 2021

|

Рубрика:

Церква ПЦУ в парку ветеринарного університету є тимчасовою
Церква у парку

У парку Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. Степана Ґжицького діє тимчасова церква Православної церкви України (ПЦУ). Тимчасова споруда належить парафії храму Ікони Пресвятої Богородиці Скоропослушниці, який тут мають невдовзі звести.
Про тимчасову церкву в парку на вул. Пекарській повідомив львівський фотограф Ігор Мартинів, після чого її почали активно обговорювати. Як розповів Євген Бойко, депутат Львівської міської ради, будівлю звели ще у жовтні 2020-го, проте досі скарг на неї не було. Звела тимчасову церкву релігійна громада ПЦУ, яка має тут відведену земельну ділянку під будівництво церкви Ікони Пресвятої Богородиці Скоропослушниці.
«Зараз триває виготовлення й оформлення відповідної документації. Те, що вдалося з’ясувати: о. Микола Бобик поставив тимчасову споруду, яку готовий розібрати, як тільки почне реалізовувати проєкт, що переміг на конкурсі. Чому поставив цю споруду і на яких підставах, будемо з’ясовувати», — запевнив чиновник.
Парох розповів, що тимчасову церкву поставили, позаяк після закриття для сторонніх інфекційної лікарні через пандемію коронавірусу парафія втратила можливість відправляти служби в тамтешній капличці. «Раніше ми проводили богослужіння в інфекційній лікарні, проте після початку пандемії лікарню замкнули, тож ми пішли на ділянку, яку нам відвели. Зараз готуємо документи, щоб виконком видав містобудівні умови й обмеження, після чого зможемо почати будівництво церкви. Оскільки цей процес затягується, поки що поставили тимчасову безфундаментну споруду зі сендвіч-панелей, які розбираються будь-коли, щоб люди не молилися на вулиці», — пояснив він.
За словами панотця, тимчасову церкву будуть прибирати після отримання містобудівної документації, і це залежатиме від того, як і де саме на ділянці спроєктують нову церкву. «Ми можемо скорочувати цю будівлю, забрати 70 % і залишити тільки маленьку капличку, поки буде будуватися сама церква», — пояснив він.
Нова церква ПЦУ стане першим за сто років храмом, який збудують у центральній частині міста Лева, тож на нього оголосили всеукраїнський архітектурний конкурс. Переможців назвали ще у вересні 2019-го, проте будівництво не розпочали й досі. Як пояснив Антон Коломєйцев, головний архітектор Львова, проєкт призупинили через пандемію, а також скарги на процедуру архітектурного конкурсу, його учасників і проєкт переможця, який критикували як львів’яни, так і архітектори. Натомість, за словами о. Миколи, проєкт-переможець повністю відповідає очікуванням релігійної громади.
Як повідомляв «Міст», піп переписав на доньку таємно приватизовану церкву.

Ганна Журба, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply