Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 12, 2021

Церква й політика

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

Церква й політика

Священикам Російської православної церкви (РПЦ) дозволили брати участь у виборах до органів державної влади, але в разі «крайньої церковної необхідності». Таке рішення ухвалив напередодні синод РПЦ. У відповідному документі міститься пояснення: «Коли потрібно протистояти розкольницьким або іноконфесійним силам, які прагнуть використовувати виборну владу для боротьби з Православною церквою». Синод закріплює за церковною владою право визначати кандидатів для участі у виборах і відзначає необхідність отримання таким священнослужителем спеціального благословення керівництва. У РПЦ попередили, що надане благословення може бути відкликане, якщо вищі церковні ієрархи вважатимуть неприпустимою діяльність клірика на посаді, котру він обійняв унаслідок виборів. У такому разі священик має залишити виборну посаду.

Таке рішення викликало неоднозначну реакцію серед священнослужителів. Так, Андрій Ткачов, проієрей храму прп. Агапіта Печерського Української православної церкви, (УПЦ) заявив, що обов’язок священнослужителя – допомагати суспільству, перебуваючи в церквах і храмах, а не пхатися в політику, де діють зовсім інші механізми впливу на життя. «Просто лізти у владу — це гріховно, особливо, коли ми знаємо, що кредит довіри до влади вичерпано, люди не вірять їй, не люблять її, підозрюють у всіх злочинах», — зауважив о. Андрій. Водночас, на його думку, священик може виконувати функцію політика, але таких за всю історію людства – одиниці. «Якщо буде перед нами масштабна особистість, це вже тоді – інше питання. Якщо людина не відзначається якимось особливими талантами, не здатна вести за собою мільйони, тоді не треба туди пхатися. Як на мене, правило має бути саме таким», — додав священик.
Також, о. Андрій наголосив, що політична діяльність може лише нашкодити, а не допомогти. «Для того, щоби вирішувати щось, багато розуму не треба, але це буде дискредитувати священика та кидати тінь на Церкву загалом, — підкреслив він. – Будь-кому пхатися у владу з хрестом на грудях не треба. Наше місце – у храмі, школах, лікарнях, зрештою, у засобах масової інформації: на радіо, телебаченні, аби вести свою специфічну діяльність за чистоту народної душі».
Окрім того, священик переконаний, що влада й так дискредитована, тому «маленька кількість священиків не міняє погоди на краще»: «Це – небезпечна річ, і не формулюється в межах якогось одного закону». О. Андрій також розповів, що Церква має втішати людей, «облегшувати їхній життєвий тягар, надихати вірою на вічне життя». «Політика спрямована на вирішення тільки сьогоденних проблем, а Церква в цьому протилежна, бо вона дає перспективу вічності. У них – зовсім інші механізми впливів на життя», – зазначив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply