Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Третя річниця надання томосу ПЦУ

Автор:

|

Грудень 30, 2021

|

Рубрика:

Третя річниця надання томосу ПЦУ
Петро Порошенко і Патріарх Варфоломій

У Михайлівському Золотоверхому соборі нещодавно відбувся молебень із нагоди третьої річниці Об’єднавчого собору, на якому прийняли рішення про створення Православної церкви України (ПЦУ). Молебень провів митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
Він наголосив на ролі у створенні ПЦУ п’ятого президента України. «Хочу висловити щиру подяку кожному, а особливо від себе особисто, від нашої помісної української Православної церкви подякувати Петру Олексійовичу Порошенку. Ви зробили дуже багато. Під час Об’єднавчого собору і в бурхливі історичні часи, коли ми змогли провести цей собор та отримати томос від Вселенського патріарха про автокефалію», — звернувся Епіфаній до колишнього глави держави.
Блаженнійший Епіфаній вручив п. Порошенку високу церковну нагороду — Хрест «За заслуги Православної церкви України». Голова ПЦУ також відзначив церковною нагородою Марину Порошенко — вручив їй орден Святої рівноапостольної княгині Ольги.
У відповідь, Петро Порошенко закликав усіх українців до об’єднання. «Хочу закликати українців продовжити шлях, який ми почали три роки тому, коли сотні парафій приєдналися до нашої Церкви і продовжують цей процес. Це гідна справа, це правильний шлях. Життя вже довело, що Православна церква України — це те, що об’єднає нашу країну, те, що дарує українцям духовну державність», — сказав він і згадав про натовпи людей, які три роки тому на Софійській площі чекали на звістку про створення ПЦУ.
«Сталося те, про що мріяли і молилися десятки поколінь українців сотні років — щоб Господь послав нам диво об’єднаної Православної церкви. Диво автокефальної церкви. Хочу сказати, що томос про автокефалію нашій Церкві є хрещенням України у світі», — наголосив п’ятий президент і додав, що ПЦУ поступово визнають у світі інші Церкви.
А під час телефонної розмови його також привітав із річницею створення ПЦУ Вселенський патріарх Варфоломій. «Саме Ви дали сміливість це зробити», — сказав владика. Петро Порошенко у відповідь подякував патріарху за томос про автокефалію. Вони також обговорили дальші кроки розвитку ПЦУ. Варфоломій запросив п. Порошенка відвідати Фанар.
Й останній скористався нагодою — зустрівся з Вселенським патріархом. Сторони обговорили перспективи подальшого розвитку і підтримки ПЦУ, передусім визнання її іншими православними церквами-сестрами, відзначили важливість подальшого укріплення та розвитку ПЦУ як запоруки єднання українського суспільства.
Зустріч тривала майже дві години. «Дуже дякую Його Всесвятості, Священному Синоду за таку величезну увагу, яку Його Всесвятість демонструє до України», — заявив п. Порошенко.
За його словами, обговорили велику кількість питань, починаючи від результатів візиту владики до Сполучених Штатів, зустріч із президентом Байденом, де вони багато говорили про Україну. «Ми скоординували наші дії, починаючи від процедури і процесу визнання Православної церкви України сестрами — православними Церквами в світі. Його Всесвятість залишає визнання нашої Церкви одним із своїх надважливих пріоритетів. І це дуже-дуже приємно. Ми домовилися щодо надзвичайно важливих дій, яких будемо вживати 2022 року», — зазначив п’ятий президент. Він також привітав Його Всесвятість із третьою річницею Об’єднавчого собору, коли була відновлена робота ПЦУ за прямої участі та підтримки Його Всесвятості Вселенського Патріарха і Синоду.
Вселенський Патріарх Варфоломій привітав Петра Порошенка і весь український народ із прийдешніми різдвяними святами. Його Всесвятість передав благословення українському народу для того, щоб в Україні був мир і добробут. «Я передав вітання від вірних Його Всесвятості з Різдвом, із Веселими святами. Хочу передати всім телеглядачам, всім українцям благословення від Його Всесвятості, хочу передати вітання з прийдешніми святами. Завжди пам’ятайте, що Бог є з Україною, що Вселенський Патріарх молиться за нас. Не втрачайте оптимізму. Незважаючи на всі випробування, які нам посилає доля, все буде добре», — додав лідер партії «Європейська солідарність» у своєму телезверненні.
Як повідомляв «Міст», на Афоні є фреска з томосом про автокефалію ПЦУ.

Євген Клен

До слова
Росія заважає Грузинській церкві визнати автокефалію Православної церкви України. Про це заявив митрополит Епіфаній в інтерв’ю «Радіо Свобода». Він зазначив, що є багато Церков, щодо яких ПЦУ чекає на кроки з визнання. Але щодо Грузинської — там присутній російський фактор. «Там є вплив, як ми розуміємо і знаємо, Російської Федерації, є шантаж Грузинської церкви — якщо вони визнають українську автокефалію, то остаточно заберуть у них Абхазію, тобто частину окупованої зараз території. Тому відбувається таке вагання», — пояснив владика. За його словами, зі створення ПЦУ минуло лише три роки, і це дуже короткі терміни.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply