Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Ситуація з УПЦ МП нагадує події у Британії в 1920-х рр.

Автор:

|

Березень 26, 2015

|

Рубрика:

Ситуація з УПЦ МП нагадує події у Британії в 1920-х рр.

Крістофер Гілл

Єпископ Англіканської церкви Крістофер Гілл вважає ситуацію, в якій опинилася Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП), схожою на ту, що склалася у Великій Британії у 20-х роках ХХ ст. Про це він сказав під час зустрічі делегації Всеукраїнської ради Церков (ВРЦ) із головою відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополитом Луганським і Алчевським Митрофаном у Києво-Печерській лаврі.

«У той час в Ірландії спалахнула війна й Англіканська церква опинилася по обидва боки кордону, залишаючись силою, що була спільною для двох сторін конфлікту», — пояснив єпископ Крістофер Гілл.
Своєю чергою, митрополит Митрофан зазначив, що cтримана позиція УПЦ МП під час конфлікту й відмова від політичних оцінок того, що відбувається на сході України, дає УПЦ МП змогу виступати незаангажованою силою, яку сторони конфлікту за бажання могли би використати як посередника.
«Українська православна церква Московського патріархату виступає за збереження територіальної цілісності та єдності країни. УПЦ МП сьогодні є фактично єдиним реальним інструментом об’єднання нашої країни та повернення Донбасу в український політичний, культурний і соціальний простір. Адже, попри неоднозначне ставлення до України з боку місцевого населення Донбасу, щонеділі в православних храмах цього реґіону згадується в богослужіннях ім’я митрополита Київського та всієї України Онуфрія», — сказав митрополит Митрофан.
Владика наголосив на тому, що «не треба руйнувати цей чи не єдиний міст, що сполучає Донбас із Україною, варто використовувати миротворчий потенціал Церкви». На його думку, саме УПЦ МП зараз володіє серйозним потенціалом для підтримання стабільності в українському суспільстві та державі, адже вона є найбільшою православною конфесією в країні — близько 13 тис. парафій рівномірно представлено в усіх реґіонах України.
Олаф Твейт, генеральний секретар Вcеукраїнської ради Церков, запевнив митрополита Митрофана в тому, що ВРЦ готова докласти максимум зусиль для сприяння справі подоланні збройного конфлікту в України. Генсек ВРЦ підкреслив, що делегація прибула, щоби «послухати й подивитись, ознайомитись із ситуацією на місці».
«Ми молимось за вас і висловлюємо нашу солідарність з вами в цей важкий для вас час. Цей візит — це візит братів і сестер у Христі, а також візит тих, хто стурбований тим, що відбувається у вашій країні. Такий високий рівень делегації Всеукраїнської ради Церков свідчить про те, що наша організація не є байдужа до ваших проблем», — cказав д-р Твейт. Таким чином, посадовець вирішив не покладатися лише на слова очільників УПЦ МП, котрі навчилися позичати очі в Сірка від Московського патріарха Кирила, а перевірити все особисто.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply