Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 22, 2022

Синод ПЦУ підтримав Епіфанія, а не Філарета

Автор:

|

Травень 29, 2019

|

Рубрика:

Синод ПЦУ підтримав Епіфанія, а не Філарета
Митрополит Епіфаній

У будинку резиденції митрополита Православної церкви України (ПЦУ) Епіфанія в Києві 24 травня відбулося чергове засідання Священного синоду православної церкви України. У ньому взяли участь всі члени Священного синоду.
За підсумками засідання архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір був призначений головою синодального управління у справах молоді, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор — головою синодального управління взаємодії з молодіжно-патріотичними громадськими об’єднаннями, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій — головою Інституту церковної історії.
Також визначили, що впродовж місяця має завершитися реєстрація статутів управлінь єпархій ПЦУ. Розпочали й процес реєстрації в новій редакції статутів монастирів і духовних навчальних закладів ПЦУ. Відтепер усі закордонні візити церковних архієреїв, зокрема, паломництва, повинні здійснюватися лише з благословення Блаженійшого Епіфанія.
Синод заборонив архієреям і клірикам висувати свої кандидатури для обрання у Верховну Раду України або на посади місцевого самоврядування, де передбачено прийняття на постійну роботу. Водночас їм дозволили у виняткових випадках із благословення церковної влади балотуватися в депутати органів місцевого самоврядування. Крім цього, прийняли рішення про святкування 30-річчя відродження Української автокефальної православної церкви (УАПЦ). Також на засіданні вирішили, що у всіх храмах ПЦУ мають ставити ім’я митрополита Епіфанія і правлячого архієрея єпархії.
У своїй резолюції Синод висловив повну підтримку митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. Церква зберігає єдність і керується чинним Статутом. Цей документ не підписав лише Філарет, почесний патріарх ПЦУ.
Однак уже 25 травня він узяв участь у літургії в День тезоіменитства (День янгола) митрополита Епіфанія. Про це першим повідомив о. Іван Сидор, речник ПЦУ. Літургія відбулася в Михайлівському золотоверхому соборі. «Під покровом Божої Матері зібралися усі: український єпископат, духовенство, поважні гості з Константинополя і святої гори Афон, студенти духовної академії, віряни. Прийшов привітати митрополита Епіфанія і спільно помолитися патріарх Філарет», — зазначив він.
А от митрополит Львівський ПЦУ Макарій, колишній глава УАПЦ, виступив із несподіваною заявою. Він заявив, що насправді Українська православна церква Київського патріархату (КП) й УАПЦ не ліквідовані з державного реєстру. «Неправду казали декотрі державні чиновники, публічно заявляючи, що КП ліквідований. Справа в тому, що почесний патріарх Філарет надав лише копії, а не оригінали документів, які необхідні для ліквідації. Коли мене попросили здати свої документи для ліквідації, я відповів, що до того часу, поки не побачу оригіналів із іншого боку, своїх не віддам», — сказав владика.
За його словами, внесення змін до Статуту ПЦУ з метою отримання «незалежності» від Константинополя, про що згадував Філарет, може призвести до відкликання томосу. «Це можливо, якщо таке неподобство триватиме, якщо нечинний патріарх продовжить у тому ж напрямку і його будуть підтримувати декотрі політики, а обраний предстоятель, не діючи, буде мовчати», — зазначив митрополит.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply