Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Синод Кіпрської церкви визнав автокефалію ПЦУ

Автор:

|

Грудень 03, 2020

|

Рубрика:

Синод Кіпрської церкви визнав автокефалію ПЦУ
Архієпископ Хризостом II

Синод Православної церкви Кіпру схвалив рішення про визнання автокефалії Православної церкви України (ПЦУ). Рішення підтримали більшістю голосів. Священний Синод церкви Кіпру детально обговорив українське церковне питання і проблемну ситуацію, що виникла з поминанням Блаженнійшим архієпископом Кіпрським Хризостомом Епіфанія як предстоятеля церкви України, і вирішив не виступати проти цього рішення його блаженства.
Водночас Священний Синод очікує широкого обговорення зі спільною участю для подолання теперішньої кризи, яка загрожує розколом Церкви Христової». «Митрополит Кіккський Никифор (ключовий ієрарх із промосковської опозиції визнанню ПЦУ. — Ред.) заявив після засідання, що рішення про визнання ПЦУ прийняли десятьма голосами проти сімох», — повідомив Євстратій (Зоря), архієпископ ПЦУ.
Як писав «Міст», архієпископ Хризостом II під час божественної літургії вперше згадав у Диптиху ім’я митрополита Епіфанія як предстоятеля автокефальної ПЦУ у жовтні ц. р. Таким чином Кіпрська церква стала четвертою, що визнала ПЦУ, після Вселенського патріархату, Елладської й Олександрійської.
Як повідомляв «Міст», Хризостом ІІ уперше пом’янув Блаженнійшого Епіфанія, главу ПЦУ, під час літургії при рукоположенні нового єпископа Арсінойського Панкратія, яка відбулася 24 жовтня.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply