Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 23, 2021

Синод єпископів — щодо абортів

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Синод єпископів —  щодо абортів

Синод єпископів Української греко-католицької церкви (УГКЦ) одностайно вирішив оприлюднити документ «Захистімо життя. Богословські, морально-етичні та душпастирські роздуми стосовно проблеми знищення ненароджених дітей», опрацьований Богословським відділом Патріаршої курії УГКЦ. Про це повідомив Секретаріат Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного архієпископа УГКЦ.

57-ма сесія Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного архі­єпископства Української греко-католицької церкви проходила у Брюховичах. На синодальних засіданнях були присутні всі єпископи Києво-Галицького Верховного архієпископства УГКЦ, які мають за обов’язок брати в ньому участь, а також єпарх Мукачівський владика Мілан (Шашік).

Членів синоду було поінформовано про правові акти Верховної Ради, Кабінету Міністрів і Адміністрації президента України, що стосуються релігійного життя, а також про участь Церкви в підготовці до «Євро-2012». Блаженнійший Святослав повідомив присутніх про свій візит і аудієнцію у Святішого отця в Римі та про участь у делеґації Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, яка відвідала Канаду та США на запрошення ініціативи «Українсько-єврейська зустріч» у межах програми вшанування спадку митрополита Андрея (Шептицького).

Головною темою цієї сесії було життя священика в парафії. На підставі доповідей і їх детального обговорення Синод ухвалив відповідні рішення, які мають створити духовенству Києво-Галицького Верховного архієпископства УГКЦ належні умови у справі реалізації Стратеґії розвитку УГКЦ до 2020 року.

Окрім цього, синод розглянув у другому читанні документ щодо візитації парафії єпископом, який представляв владика Тарас (Сеньків), й Устав парафії, представлений владикою Дмитром (Григораком). У першому читанні було розглянуто документи про норми служіння Божественної літургії та «Душпастирський катехитичний порадник Києво-Галицького Вер­ховного архієпископства УГКЦ».

Серед інших тем було обговорено питання: про екуменічну діяльність у Києво-Галицькому Верховному архієпископстві УГКЦ; про реалізацію плану заходів, присвячених Рокові мирянина в УГКЦ (доповів Юрій Підлісний) і про проведення Євхаристійного тижня 1—7 червня 2012 року з нагоди Року Святих Таїнств у контексті підготовки до святкування 1025-річчя Хрещення Русі-України (доповів о. Михайло Гарват). 58-му сесію Синоду єпископів Києво-Галицького Верхов­ного архієпископства УГКЦ вирішено провести в листопаді 2012 року.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply