Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Симпозіум із проблем християн

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

В австрійському Граці відбувся симпозіум Pax et Bonum про проблеми християн у Святій Землі. П’єрбаттіста Піццабалла, францисканський чернець, кустод (хранитель святинь) Святої Землі, запрошений до участі в роботі конференції, засвідчив віру й відданість традиції серед ізраїльських християн, які, як він уважає, могли би служити прикладом для християн на Заході.

Хоча ситуація у зв’язку з конфліктами, що тривають багато сотень років, часом здається безнадійною, «Свята Земля досі залишається місцем, яке багатьом дає надію», сказав о. Піццабалла. Навіть в умовах ненависті та боротьби Єрусалим залишається тим простором, де християни, юдеї та мусульмани повинні навчитися жити разом, збагачуючи одне одного традиціями, заявив кустод Святої Землі.

Що стосується мирного процесу, на думку о. Піццабалла, то участь зовні, тиск із боку міжнародного співтовариства є важливою складовою вреґулювання конфліктів. Проте в основі становлення мирного співіснування лежить двосторонній діалог між ізраїльтянами й палестинцями. Ніхто не може нині сказати, якою буде палестинська держава, яку роль гратиме в ній ісламська правова система. На думку

о. Піццабалли, шаріат не стане єдиним законом держави, тому що вона хоче мати підтримку з боку міжнародного співтовариства.

П’єрбаттіста Піццабалла також спробував описати ситуацію, у якій живуть християни різних конфесій в Ізраїлі. Він пояснив, що супереч­ності, що стосуються питань релігії, не заважають християнам різних напрямків співпрацювати й спілкуватися. Симпозіум був організований католицьким теологічним факультетом Університету Ґраца та францисканською провінцією Австрії.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply