Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Святослав у Римі зустрівся з Варфоломієм

Автор:

|

Жовтень 02, 2019

|

Рубрика:

Святослав у Римі зустрівся з Варфоломієм
Глава УГКЦ і Вселенський патріарх

У Ватикані глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ), зустрівся з Вселенським патріархом Варфоломієм. Зустріч відбулася в будинку Санта Марта, де проживає Святійший Отець Франциск.
Вселенський патріарх прибув до Ватикану з офіційним візитом. Принагідно він обговорив із Блаженнійшим Святославом ситуацію в Україні й екуменічні стосунки між УГКЦ і Православною церквою України (ПЦУ).
Зустріч розпочалася з обміну подарунками: глава УГКЦ подарував своєму візаві факсимільне видання Галицького Євангелія 1144 року — найдавнішого з точно датованих слов’янських рукописних Євангелій. Патріарх Варфоломій, своєю чергою, подарував Блаженнійшому Святославу видання про осідок Константинопольського патріархату й історичну марку, випущену на честь візиту Святійшого отця Бенедикта XVI до Константинополя 2006-го.
Під час розмови з патріархом Варфоломієм владика Святослав висловив сподівання та побажання, що з наданням автокефалії екуменічний діалог із ПЦУ підійметься на якісно новий рівень. Саме з цього історичного моменту проголошення автокефалії для ПЦУ, для УГКЦ головним співрозмовником в екуменічному діалозі вже є не Російська православна церква, а помісна Православна церква в Україні.
Підсумовуючи зустріч східних католицьких ієрархів Європи Блаженнійший Святослав наголосив: «Східні католицькі церкви здійснюють свій богословський внесок у традицію самої Католицької церкви, допомагаючи їй повніше висловити свій вселенський вимір. Католицькість Церкви не може бути обмеженою лише її латинською традицією».
Щодо екуменічного діалогу з Православною церквою він сказав: «Східні католицькі церкви пропонують нові елементи в осмисленні примату Єпископа Риму та синодальності. Водночас Східні католицькі церкви пропонують Римо-католицькій церкві нові форми здійснення Петрового служіння».
Глава УГКЦ також запропонував патріарху Варфоломію створити змішану комісію між Православною церквою та Східними католицькими церквами, щоб «дати новий поштовх в екуменічному діалозі».
Константинопольський патріарх пояснив Блаженнійшому Святославу свої кроки щодо надання автокефалії ПЦУ та високо оцінив відкритість УГКЦ в екуменічному спілкуванні. Він пригадав, що «це вже наша друга зустріч» і що радіє тому, що діти Київської церкви пам’ятають про те, що їхньою матірною Церквою є Церква древнього Константинополя.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply