Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Святослав Шевчук відвідав католицьку школу

Автор:

|

Листопад 26, 2015

|

Рубрика:

Святослав Шевчук відвідав католицьку школу

Блаженнійший Святослав

Блаженнійший Святослав (Шевчук), глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ), у рамках свого візиту у Вашинґтон, де він разом із предстоятелями інших Церков освятив пам’ятник жертвам Голодомору, також відвідав і Українську католицьку школу Успіння Пресвятої Богородиці в м. Перт-Амбой (штат Нью-Джерзі). Парохіяльна цілоденна початкова школа вже 53 роки існує при парафії Успіння Пресвятої Богородиці, і зараз є найбільшою цілоденною початковою школою в США.
Зараз у цьому навчальному закладі навчаються 170 дітей різних національностей — від садочку до восьмого класу. У школі діти вивчають стандартні предмети, а також мають ранішню молитву, уроки релігії, української мови й історії. Школою опікуються Філадельфійська архиєпархія, сестри-місіонерки й о. Іван Турик, котрий є парохом церкви й адміністратором школи. Отець Іван сповідає дітей, відвідує уроки, а також щоп’ятниці відправляє Святу Літургію для учнів.
Учителі та учні з нетерпінням очікували на зустріч із Блаженнійшим, бо знали, що почують багато цікавого та повчального. Очільник УГКЦ прибув до школи разом із архиєпископом Стефаном Сорокою, митрополитом Філадельфійським, та о. Романом Сверданом. У шкільній залі духовного главу семимільйонної Церкви по цілому світі зустріли діти у вишиванках і традиційним хлібом-сіллю та віршованими словами привітання. Блаженнійший Святослав поцілував хліб і подякував дітям за теплі слова. Особливим дарунком для всіх присутніх була коротка програма, яку приготували учні й учителька Меланія Лоренс, у якій вони розповіли про 50-літню історію школи, її успіхи та формування християнських моральних цінностей через католицьку освіту.
Після завершення програми до дітей звернувся Блаженнійший Святослав. Він поділився своїми враженнями про освячення пам’ятника жертвам Голодомору у Вашинґтоні, передав усім учням американської школи вітання від учнів зі школи у Зарваниці (Тернопільська область). Діти з неприхованою цікавістю слухали розповідь владики про його покликання до священства, найулюбленішу українську страву — борщ, улюблений спорт — футбол, служіння в Україні й Арґентині, зустріч із папою Франциском, а також задавали різноманітні запитання українською, англійською й іспанською мовами.
Ісус якось казав у Євангелії: «Пустіть дітей, нехай ідуть до Мене, не бороніть їм». Саме ці слова можуть окреслити зустріч глави УГКЦ із учнями школи, яка проходила в дуже теплій, сімейній атмосфері і на якій він не боронив дітям задавати будь-які запитання. Діти просили молитися за них та їхніх батьків, задавали багато хвилюючих їх запитань і на кожне питання Блаженнійший знайшов відповідь. Для кожного знайшлося добре слово, щира посмішка чи порада. Владика побажав учням у першу чергу зростати у Христі, жити за девізом, який поміщений на мозаїці при вході до школи й який звучить так — «знати, любити і служити Богові», а також попросив усіх молитися за мир в Україні.
Наприкінці зустрічі, заключне слово виголосив Михайло Шпигульський, директор школи, в якому він подякував главі УГКЦ за історичний візит до школи Успіння Богородиці в Перт-Амбої. Патріарх побажав усім присутнім на зустрічі многая літа й уділив патріарше благословення. Це був справді незабутній час.

Марія Деревенська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply