Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Свято біля нової церкви

Автор:

|

Жовтень 18, 2012

|

Рубрика:

Свято біля нової церкви

Тижневик «Міст» розповідав 20 червня про початок будівництва нової церкви Св. Івана Хрестителя у Виппані (штат Нью-Джерзі), а 6 жовтня учасники українського фестивалю вже милувалися стрункою будівлею храму в карпатському стилі, біля якої ще тривають опоряджувальні роботи.

Фестиваль відбувся біля церкви в Українському американському культурному центрі Нью-Джерзі й завдяки добре організованій рекламі, зокрема в «Мості», і сонячній погоді зібрав сотні гостей із навколишніх міст. Паркування автівок, перевезення гостей від авт і вхід на фестивальну площу були безкоштовними, що теж посприяло масовості свята.
На площі розгорнули столи учасники ярмарку — численні продавці українських сувенірів, одягу, музичних записів і мистецьких творів. Серед них були інформаційні кіоски Українського народного союзу (УНС), Української католицької освітньої фундації й товариства «Друзі Українського католицького університету», української католицької церкви Св. Івана Хрестителя, кредитівок і інших організацій. Гостей зацікавило також свіже число тижневика «Міст», оперативно доставлене на площу. Діти мали власний майданчик для розваг, а шанувальники української кухні — великий вибір традиційних страв.
У святі взяли участь представники влади: конґресмен Родні Фрейлінсгавзен; посадники Ваштнґтон-тавншип — Джон Кріскус, Іст-Ганновера — Ров Франсіола; фріґолдер Моріс-кавнті Дейл Скапіціо й інші особи. Джон Фиримоска, заступник посадника Іст-Ганновера, звернувся з привітанням до учасників фестивалю. Гості в супроводі пароха о. Романа Мірчука оглянули новий храм, познайомилися з його будівничими. Побувати всередині нової церкви змогли всі присутні.
Головним спонсором фестивалю стала Українська американська федеральна кредитова спілка «Самопоміч», значні пожертвування зробили УНС, «Рідна школа» Моріс-кавнті, Гелена й Леонард Мазури, похоронний заклад «Литвин і Литвин», «Чорноморська січ», д-р Марта Лопатинська, д-р Роксолана й Іван Лещуки, «Пласт», а також понад сотню інших добродіїв. Усіх їх було згадано в програмі фестивалю.
Під час представлення на сцені провідних спонсорів і організаторів фестивалю Богдан Варталь, президент кредитівки «Самопоміч», передав на розвиток Культурного центру $10,000, а комітет із проведення «бінґо» вручив о. Романові Мірчукові $12,000 на добудову церкви.
Упродовж дня відбулося два великих концерти. Свою танцювальну майстерність продемонстрували учасники танцювальних ансамблів-шкіл відомих хореографів Андрія Цибика та Григорія Момота. У групах різного віку ансамблю «Іскра» виступали найобдарованіші учні п. Цибика. Вони брали участь у численних концертах у штатах Нью-Йорк, Нью-Джерзі, Аризона, у столиці США Вашинґтоні.
Створений за підтримки Української православної церкви в США ансамбль Григорія Момота «Барвінок» об’єднав дітей і молодь від п’яти до 18 років і став відомий завдяки виступам на багатьох сценах. На фестивалі танцював і ансамбль «Чорнобривці», який заснувала в Стейтен-Айленді (штат Нью-Йорк) донька хореографа Христина Момот. У концерті взяли також участь Український народний ансамбль «Казка» з Пенсильванії, самодіяльна танцювальна група «Бабароцин» із Нью-Йорка, співочі ансамблі «Самоцвіт» (жінки на чолі з Оксаною Телепко) і «Солов’їний край» (учениці Лілії Кушнір зі школи Українського музичного інституту). Співали Вероніка Наливайко, Аня Косакевич, із бандурою — Калина й Уляна Лещук, зі скрипкою — Ксеня Яворська. Юна Саша Бутман показала свою майстерність із художньої гімнастики, дует Насті Каспрук і Юлії Вознюк із Савт-Рівера підкорив присутніх емоційним співом. Вели програму Олександра Завадівська та Ярослав Куземчак.
Українська католицька освітня фундація та «Самопоміч» провели лотереї. Відбулося змагання на швидкісне споживання вареників. Увечері забриніла музика забави. У підготовці та проведенні фестивалю брали участь численні добровольці, зокрема Юрій Косакевич, Іван Лещук, Віктор, Павло та Володимир Сизоненки, сім’я Челяків і багато інших.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply