Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Священики з 18 країн молилися за Україну у Фатімі

Автор:

|

Листопад 03, 2016

|

Рубрика:

Священики з 18 країн молилися за Україну у Фатімі

У Фатімі

Нещодавно у Фатімі (Португалія) відбувся перший форум українських міґрантів Європи та Проща українських громад. Участь у заході взяли більше 120 священиків і мирян із 18 країн Європи. Про це повідомив Олесь Городецький, голова Християнського товариства українців в Італії.
Форум був організований Пасторально-міґраційним відділом Української греко-католицької церкви (УГКЦ) і розподілений на три пленарні секції: перспективи пасторальної праці УГКЦ в країнах Європи, розвиток громадських організацій та їхня співпраця з УГКЦ, проблематика розвитку української освіти за кордоном.
«Фатіма — це особливе місце в Європі. 99 років тому в цьому віддаленому від цивілізації містечку трьом діткам-пастушкам об’явилася Богородиця. Марійське місце у Фатімі вражає своєю простотою та намоленістю. Тут завжди багато людей. Так було і цього разу. За винятком хіба що великої присутності українців. Повсюдно було чути українську мову, синьо-жовті прапори та хустки були на всіх молитвах. Тисячі українців із Європи приїхали на Прощу. Разом із представниками інших народів молилися за мир в Україні. Спільна молитва на вервичці, похід із свічками та статуєю Богородиці, велична недільна Літургія та посвята українського народу Матері Божій… Все було урочисто та велично», — так описує дійство п. Городецький.
Безпосередню участь у роботі Форуму взяли Глава УГКЦ Блаженнійший Святослав (Шевчук), міністр освіти та науки України Ліля Гриневич, владики УГКЦ Йосиф (Мілян) і Гліб (Лончина), Посол України в Португалії Інна Огнівець, голова Європейського конґресу українців Ярослава Хортяні, голова представництва СКУ в Україні Сергій Касьянчук, голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний, голова товариства «Свята Софія» о. Марко Семеген, пасторальні координатори для українців в Італії та Португалії, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська, представники структур для міґрантів італійської та португальської Церков, представники «Пласту» та СУМ, багато інших учасників і гостей.
Як анонсував владика Йосиф, наступний Форум відбудеться 2018 року в Римі (Італія) і буде присвячений проблематиці дітей і молоді новітньої української діаспори в Європі.

Марічка Палаускайте, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply