Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Священику УПЦ МП заборонили розмовляти українською

Автор:

|

Лютий 01, 2018

|

Рубрика:

Священику УПЦ МП заборонили розмовляти українською

На зборах Запорізької єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) розгорівся скандал через виступ українською мовою ієрея Анатолія (Ревтова). На зборах, зокрема, обговорювали коментарі священика у соціальних мережах із критикою проросійського курсу УПЦ МП (зокрема, стосовно скандалу після відмови священика цієї церкви відспівувати загиблу дитину, охрещену священиком Київського патріархату).
Висловити свою позицію о. Анатолію не дали, його виступ перервали, бо він розмовляв українською. «Миряни одразу закричали: «Гаваріте на руском». Я їм кажу: українська — моя державна мова. Тут до мене підбігає секретар єпархії і каже: «Ти, коли до нас прийшов роки тому, розмовляв російською. А я кажу: «Але після того ваша держава напала на мою. Люди змінюються й я змінився»», — розповів священик.
Більше продовжувати служіння в УПЦ МП він не зможе, та й його проукраїнські погляди вже давно призводили до непорозумінь із іншими членами єпархії. «Ця церква не є українською. Вона використовує гроші України, заробляє на ній, і водночас її ненавидить. Яка це українська Церква, якщо в ній ікона царя висить? Я єдиний в єпархії служив українською, півтора року поспіль. Одного разу намагався почати проповідь українською, іншого просто балакав нею з людьми в соборі, й обидва рази настоятель мене за це сварив, мовляв, тебе тут ніхто не зрозуміє», — розповів о. Анатолій.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply