Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Священикам не дають правити

Автор:

|

Червень 26, 2014

|

Рубрика:

Священикам не дають правити

Патріарх Філарет, предстоятель УПЦ КП

Священики Донецької єпархії Української православної церкви Київського патріархату залишаються зі своєю паствою, а в Луганській області через складну ситуацію вони не мають змоги правити службу в храмах. За словами Філарета, глави Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), служби в храмах «не проводяться через терористів і сепаратистів», а священики та єпископ змушені ховатися, щоби не потрапити до рук членів незаконних збройних формувань.

Водночас патріарх повідомив, що в Донецькій області ситуація – інша: «Вони (представники духовенства в Донецькій єпархії) зараз дуже активно працюють із нашими силовими структурами. Вони збирають продукти харчування, одяг, бронежилети купують».
За його словами, незважаючи на те, що ситуація в Донецькій області – напружена, моральний дух у душпастирів – високий. «Ніхто зі священиків Київського патріархату не перейшов у Московський патріархат, за винятком двох-трьох, усі залишаються на своїх місцях і не покидають своєї пастви», — підкреслив глава УПЦ КП.
Також патріарх переконаний, що для захисту від російської агресії необхідно закрити кордон і знищити бойовиків. «Україні треба закрити кордон і ліквідувати всіх терористів. Загарбник вторгся в наш дім, ми повинні його вигнати. Якщо серед жителів Донбасу є щиро віруючі люди, вони не повинні вбивати власних співгромадян. Ті ж, хто прийшов із-за кордону за гроші вбивати українців, повинні бути ліквідовані», — наголосив Філарет.
Водночас він зазначив, що закликає не до вбивства, а до захисту від терористів. «Ліквідація — це на чужій території, захист — на своїй. Це — суттєва відмінність. Україна не вторгалася на чужу територію, не була аґресором, не скоювала такого гріха. Українці зі зброєю в руках борються проти ворогів, котрі прийшли на нашу землю. Це і є захист своєї Вітчизни, велика жертва заради ближнього», — сказав Філарет.

До слова
Під час нападу терористів на прикордонників у Маріуполі загинув пастор Сергій Скоробагач, котрий був головою ради церков міста. Про це повідомили парафіяни церкви «Оновлення», у якій священнослужитель був пастором. У його автомобіль Honda влучив один зі снарядів, випущений терористами. «Сергій Петрович присвятив своє життя турботі про дітей-сиріт, і ця фатальна поїздка була в справі служіння. Жодних політичних чи ідеологічних приводів із його боку ніколи не було», — кажуть парафіяни. Пастора поховали в рідному Маріуполі після звільнення міста українськими військовиками від терористів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply