Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Священика-депутата змусять здати мандат

Автор:

|

Листопад 05, 2015

|

Рубрика:

Священика-депутата змусять здати мандат
Владика Богдан Дзюрах

Владика Богдан Дзюрах

Священик УГКЦ Володимир Гринда пройшов за результатами виборів у депутати Тернопільської міської ради від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Однак він буде змушений або відмовитися від мандата, або зректися сану. В архиєпархіяльному управлінні говорять про перший варіант.
Річ у тому, що деякі священики УГКЦ пішли на вибори попри обмеження Церкви і не отримали на це дозвіл від єпископів. Тому у Церкві анонсують, що такі панотці мають відкликати свої мандати. «Митрополит Василій благословення на участь на виборах для священиків не давав, а тому вони, навіть якщо і стануть депутатами, повинні будуть відкликати свої мандати. Буде працювати спеціальна комісія, яка розглядатиме кожну подібну справу балотування й обрання», — повідомили у прес-службі Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.
Своєю чергою, владика Богдан Дзюрах, адміністратор Патріаршої курії та секретар Синоду єпископів УГКЦ, зазначив, що участь священиків УГКЦ у виборчих перегонах суперечить церковному законодавству. «Оскільки ми не делегували о. Гринді право йти у депутати, то як тільки дізналися про це, була відповідна розмова з ним. Священик ще під час періоду передвиборчої агітації зареєстрував у виборчій комісії заяву про відкликання своєї кандидатури. Однак це потрібно було зробити до 6 жовтня, а вийшло пізніше. Заява священика про відкликання своєї кандидатури залишається в силі», — коментують в управлінні архиєпархії. Тому у Церкві запевняють, що священик депутатом не стане.

Олег Костюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply