Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Священник навчає людей сироварінню

Автор:

|

Травень 08, 2021

|

Рубрика:

Священник навчає людей сироварінню
о. Михайло

Священик із Золочева опікується людьми із інвалідністю. Михайло Сукмановський робить усе, аби особливі діти та дорослі почувалися повноцінними членами суспільства. Парох Золочівської церкви Блаженного Миколая Чарнецького знаходить місце і час для всіх. Утім найперше опікується людьми з інвалідністю. Спершу виник проєкт, який священник впровадив для людей із синдромом Дауна чи іншими ментальними розладами. Це свічкова майстерня. «Парафіяльний будинок, немов рукавичка, яка стала для всіх притулком і розрослася. Свічкова майстерня виникла для того, щоб вони могли мати можливості покращувати моторику рук і водночас були зайняті. Вона також частково дає нам утримання, бо люди придбають свічку і це дає можливість нам організувати якесь дозвілля для дітей», — розповідає о. Михайло.
А ще в парафіяльному домі він облаштував соляну кімнату та басейн. Діти зі спільноти можуть приходити сюди безкоштовно, коли забажають. Інші ж — за платню. Так заробляють на утримання будинку. «Просто просити, щоби дали — це одне, а коли ти щось робиш і реалізовуєш — зовсім інше, людям це подобається, що ми не просто прохачі, а ще щось робимо», — додає священник.
Загалом зараз він опікується 60 сім’ями, де є діти чи молодь із інвалідністю. Віднедавна їх ще й возить у с. Підгір’я, неподалік від Золочева. Там впроваджують унікальний для України проєкт — «Сироварня при педагогічній фермі». Тут вчаться виготовляти сир, щоб згодом влаштовувати на роботу людей із інвалідністю. Спершу навчання пройшли місцеві жінки — п. Ольга та п. Леся. Вже виготовляють десять видів сирів, серед них: із базиліком, кмином, паприкою та навіть лавандою. А ще вишукані — з пліснявою. «Ми його (з пліснявою. — Авт.) ніколи не їли, навіть не знали, що таке є. Він нам спершу був такий дивний, але якщо його розпробувати, то звичайний файний сир», — розповіли жінки.
Навчилися виготовляти сир самі, а тепер навчають і молодь із інвалідністю. Учні захоплені процесом. Хоча словами сказати їм не так легко, втім емоцій не приховують. Тут навчать не лише виготовляти сир, але й працювати на фермі. Вона — поруч. Туди йдуть із особливим задоволенням. І болото — не завада. А на фермі живуть і кози, і вівці, і навіть коні.
Усе це вдалося реалізувати, бо проєкт панотця підтримав уряд Люксембургу і профінансував 60 % усіх витрат. «Тут відбувається навчальний процес. Тобто не десь там за партою зі зошитом, а сюди можемо привозити, показувати техніку, овець, коней, поні. Що вони їдять, як вони пахнуть, як це молоко, що потрапляє на стіл, пахне тут, а як там смакує», — розповідає о. Сукмановський.
«Емоції тут просто не передати. Ми дуже раді, що дитина тішиться, що дитина з радістю їде, хоче спілкуватися, дитина справді розвивається в суспільстві. Вони себе почувають повноцінними дітьми», — розповіла Наталія, мама хлопця з інвалідністю.
І це відчуття варте того, щоби не зупинятися й надалі. Парох зі спільнотою готовий долати дороги, навіть якщо це непроїзне болото. І дуже сподіваються, що колись таки вдасться здолати найважчу відстань — байдужості та неприйняття. «Ми б хотіли, щоб якось до нас направду держава хотіла повернутися обличчям і допомогти у цьому. Щоб нас побачили, щоб нас почули», — додає панотець.
Як повідомляв «Міст», українка стала сироваром в Італії.

Зореслава Губар, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply