Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Священник із Коннектикуту вражає своїми писанками

Автор:

|

Квітень 29, 2020

|

Рубрика:

Священник із Коннектикуту вражає своїми писанками
Писанки о. Луніва

Писанкарська творчість о. Павла Луніва зі штату Коннектикут викликає щире захоплення серед американців. Своїми знаннями і вміннями з розпису яєць він радо ділиться під час лекцій і майстер-класів. «Писанка — один із символів Великодня. Люди в усьому світі намагаються опанувати це непросте та дуже символічне мистецтво. Й о. Лунів — один із них.
Панотець народився в Англії. Обоє його батьків були повоєнними міґрантами з України. Маленький хлопчик спостерігав за тим, як його мама напередодні Великодня розписувала писанки. Допомагав і повторював за нею. На початку 1980-х рр. о. Павло покинув Велику Британію та приїхав до Філадельфії (штат Пенсільванія). За кілька років покинув Америку заради навчання у Римі, де захистив наукову роботу з церковного права, ставши судовим правником і церковним вікарієм. До США ж повернувся вже 1994-го.
За своє життя о. Павло розмалював кілька сотень писанок. У його колекції є експонати різних розмірів. Найбільші — страусині. Працю та талант священника визнають і місцеві митці. Крім цього, його постійно кличуть читати лекції та проводити майстер-класи, причому аудиторія — не українська.
Писанка о. Павла є навіть у Папи Франциска. Свого часу панотець подарував власноруч розписане яйце й Івану Павлу ІІ. Через коронавірус усі майстер-класи та лекції, які були заплановані напередодні Великодня, довелося скасувати. Проте о. Лунів переконаний: ці труднощі тимчасові.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply