Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

СУМ привітала протоієрея Романа з 70-річчям

Автор:

|

Вересень 16, 2020

|

Рубрика:

СУМ привітала протоієрея Романа з 70-річчям
о. Роман Мірчук

Спілка української молоді (СУМ) привітала з 70-літтям митрофорного протоієрея Романа Мірчука, вихованця і виховника СУМ. В організації подякували доброму пастирю і мудрому пораднику, другу й отцю за молитви і поради та побажали довгих років життя «у достатку та здоров’ї на славу Богу й Україні».
Роман-Орест Мірчук народився в Мюнхені 13 вересня 1950-го. Згодом родина переїхала до Америки, де він вступив до лав СУМ, а згодом став виховником рою, головним виховником і булавним 8-го відділу юнацтва «Київ» при осередку в Філадельфії, членом Центральної та Крайової управи СУМ, редактором сумівських сторінок у виданнях «Америка», «Свобода» та «Шлях перемоги», автором кількох підручників для виховників і відпочинкових таборів.
Ієрейські свячення отримав у липні 1976 року з рук владики Кир Василя Лостена. Служив духівником Філадельфійського осередку СУМ, сумівських таборів в Елленвілі (штат Нью-Йорк), в Барабу біля Чикаґо, на «Хортиці» біля Парми (штат Огайо) та в Шестовиці на Чернігівщині.
Крім сумівських справ, о. Роман займався активною місіонерською працею, споруджував храми та культурні центри, творив і розбудовував нові релігійні осередки, піклувався підготовкою нових священників для потреб Української греко-католицької церкви як у США, так і в Україні.
У липні 2015-го о. Мірчук поїхав у Східну Україну, щоб розпочати службу в греко-католицькій парафії м. Миколаїв. Перебуваючи в Україні, о. Роман уже впродовж кількох років дієво долучається до проведення Всеукраїнського благодійного табору СУМ для дітей українських бійців і вимушених переселенців зі сходу України, забезпечуючи їх духовною опікою та підтримкою.
Як повідомляв «Міст», сумівці передали подарунки та маски для літніх людей і лікарів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply