Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Суд зобов’язав УПЦ МП звільнити будівлю дитсадка

Автор:

|

Вересень 29, 2020

|

Рубрика:

Суд зобов’язав УПЦ МП звільнити будівлю дитсадка
Церква-дитсадок

Господарський суд Івано-Франківської області зобов’язав громаду УПЦ МП звільнити будівлю колишнього дитячого садка, якою вона наразі користується. Про рішення суду повідомив Руслан Марцинків, міський голова Івано-Франківська. За його словами, йдеться про приміщення колишнього дитсадка на вулиці Чорновола, яке Івано-Франківська єпархія УПЦ МП використовує як церкву. Прес-служба єпархії заявила, що рішення суду оскаржить.
Земельну ділянку та приміщення колишнього дитячого садка єпархія орендує ще з 2006 року. В будівлі новий власник облаштував молитовний будинок і канцелярію. Згідно з угодою, дія оренди мала припинитися, коли єпархія збудує поруч нову церкву. Проте будівництво досі не розпочали.
Натомість Івано-Франківськ також надав єпархії УПЦ МП окрему ділянку для будівництво церкви по вул. Довженка. Але і після її спорудження православні приміщення дитячого садка не звільнили. У листопаді 2016-го церква навіть просила Президента Порошенка захисту від франківської влади. Після цього п. Марцинків повідомив, що міська рада таки відсудила приміщення і садочок там буде.
Однак згодом Вищий господарський суд України підтримав позицію церковників і задовольнив касаційну скаргу Івано-Франківської єпархії УПЦ МП. Відтак справа дійшла до Верховного суду. До слова, Віктор Анушкевичус, попередній мер міста, пробував повернути це приміщення до комунальної власності для відновлення там дитячого садка. Однак служителі церкви відмовилися його звільняти, а міському голові погрожували анафемою.
2018 року міська рада ухвалила рішення про припинення угоди з церквою, адже громада УПЦ МП збудували собі церкву на вул. Довженка, тому можуть повернути приміщення. Тоді обласна єпархія знову звернулась до суду. А 2019 році ця ж єпархія, аби зберегти приміщення, звернулися до президента України, народних депутатів і Людмили Денисової, Уповноваженої з прав людини у Верховній Раді.
Як повідомляв «Міст», на Львівщині влаштували нічне чергування біля одного з житлових будинків, аби завадити будівництву храму УПЦ МП.

Максим Охримчук, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply