Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Суд заборонив відновлювати Київський патріархат

Автор:

|

Грудень 12, 2019

|

Рубрика:

Суд заборонив відновлювати Київський патріархат
Філарет

Апеляційний суд Києва дозволив продовжити ліквідацію Київського патріархату, скасувавши рішення столичного Окружного адміністративного суду про заборону всіх дій, що стосуватимуться майна Православної церкви.
Під час судового засідання вірні Київського патріархату побилися з працівниками суду. Зі священиками великим хрестом розбили скляні двері. Намагалися прорватися до зали. Правоохоронці застосували сльозогінний газ. П’ятьох людей затримали.
«Ліквідація Київського патріархату вже відбувається. Є ліквідаційна комісія й її голова — митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан із Православної церкви України, — розповіли у Міністерстві культури України. — Суд визнав, що владика Філарет вже не є чинним керівником Патріархії».
«Рішенням суду конфлікт між Епіфанієм і Філаретом не вичерпався, — вважає релігієзнавець Тарас Антошевський. — Законослухняність не є рисою радянських людей, а Філарет яскравий представник того покоління. Він роками будував Українську незалежну церкву. Проте все обернулося не так, як він хотів. Вихід із ситуації — відмова від власних амбіцій. Але він цього не зробить. Ситуацією натомість активно спекулює Москва, якій невигідна незалежність нашої Церкви».

Наталія Печиборщ, «Газета по-українськи»

До слова
У Луцьку за загадкових обставин загинув священик ПЦУ Сергій Смірнов. У соціальних мережах повідомили, що він їхав автомобілем та врізався у дерево. Від отриманих травм помер на місці. За попередніми даними, чоловікові раптово стало погано. Обставини трагедії встановлюють.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply