Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Суд заблокував перейменування УПЦ МП

Автор:

|

Квітень 24, 2019

|

Рубрика:

Суд заблокував перейменування УПЦ МП

Окружний адміністративний суд Києва

Великодній «подарунок» українцям зробив Окружний адміністративний суд Києва. Він заблокував процес примусового перейменування Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП), який зобов’язував до 26 квітня розпочати вказувати в назві свою приналежність до Російської православної церкви.
«Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув заяву про забезпечення позову у справі про скасування наказу Міністерства культури України, згідно з яким Київська Митрополія УПЦ і ряд релігійних організацій повинні внести зміни у свої офіційні назви і подати відповідні зміни до свого статуту на реєстрацію до 26 квітня 2019 року», — йдеться в повідомленні.
Суд задовольнив заяву УПЦ про забезпечення позову з огляду на те, що невжиття таких заходів може суттєво ускладнити або зробити неможливим відновлення порушених або оспорюваних прав чи інтересів позивача. Крім цього, на думку суду, реалізація наразі (до вирішення справи по суті) оспорюваного акта може призвести до невиправданого втручання держави у сферу діяльності релігійної організації як юридичної особи.
При цьому суд зазначив, що вжиття заходів забезпечення позову не викликає фактичного вирішення спору, оскільки він спрямований винятково на збереження існуючого становища до завершення розгляду справи по суті. Варто зазначити, що до участі у справі як третіх осіб суд залучив 265 релігійних організацій.
На це відреагував архієпископ Євстратій (Зоря), заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків Православної церкви України (ПЦУ). «Жоден суд не здатен зробити МП не московським, — написав він у Facebook. — «Питання в тому, що організація не хоче називатися тим, чим вона є насправді — МП, а хоче надалі свою приналежність до МП приховувати. В т. ч. від тих, хто до неї йде». Владика також додав, що за кілька днів ПЦУ «згадуватиме про два найбільш ганебні засідання суду в цілій людській історії».
Своєю чергою, Петро Порошенко заявив, що його команда буде захищати ПЦУ від реваншу МП. «І ми все ще очікуємо вибачень за «термос», — додав він. Нагадаємо, що 2018 року кандидат у президенти Зеленський обіграв слово «томос», назвавши його «термосом».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply