Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 13, 2021

Справа про тиск на УПЦ набирає обертів

Автор:

|

Листопад 24, 2016

|

Рубрика:

Справа про тиск на УПЦ набирає обертів
Олександр Драбинко

Олександр Драбинко

Генеральна прокуратура України (ГПУ) підготувала повідомлення про підозру президенту-втікачеві Януковичу в рамках справи щодо голови Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) митрополита Володимира (зараз — покійного). «У ході досудового розслідування зібрано достатньо доказів, які свідчать про причетність до скоєння карного злочину, передбаченого ч. 2 ст. 146 КК України, Януковича, в зв’язку з чим 16 листопада 2016 року в провадженні складено повідомлення про підозру останньому та наразі вживаються заходи для її належного вручення», — повідомила прес-служба ГПУ.
Тим часом народні депутати шукають причини, щоб не ухвалювати рішення про зняття недоторканності з депутата Вадима Новинського, котрому Янукович доручив переслідування митрополита. Про це заявив Юрій Луценко, генеральний прокурор України. «Депутати бояться казати «так» і бояться казати «ні», і роблять так, щоб перепихнути цю проблему на мене, підштовхуючи мене: або поруш Кримінально-процесуальний кодекс, або не отримаєш відповіді», — сказав він.
Сам же Вадим Новинський заявив, що у поданні ГПУ не міститься об’єктивних доказів, і попросив комітет Ради витребувати у прокуратури покази Януковича. А на його захист Новинського кинулася теперішні очільники УПЦ МП, котрі свого часу перебували в опозиції до митрополита Володимира. Отці закликали Петра Порошенка «докласти необхідних зусиль щодо припинення спроб на державному рівні використовувати питання релігії та конфесійного вибору громадян України у політичних маніпуляціях і зведенні рахунків між політичними опонентами». Про це йдеться у відкритому зверненні Синоду УПЦ МП.
«Сьогодні в нашій державі стали звичайним явищем образи, погрози та заклики до дискримінації щодо мільйонів вірян нашої Церкви. Жодного разу органами державної влади не було дано правової оцінки подібним ганебним для демократичного суспільства явищам. Досі немає прикладу, коли б сучасні політичні діячі понесли відповідальність за чисельні випадки розпалювання релігійної ворожнечі», — йдеться у зверненні.
У документі згадується карне провадження, фігурантом якого є депутат Новинський із «Опозиційного блоку». «Прикрим підтвердженням проблем зі станом свободи віросповідання стало те, у який спосіб сьогодні відбувається розслідування обставин останніх років земного життя спочилого Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Володимира. Попри відверте ігнорування сучасних злочинів проти релігійної свободи, ГПУ вдалася до пошуків можливих обставин завдання шкоди УПЦ представниками силових структур попередньої влади», — мовиться у документі.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply