Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Спецоперація проти понтифіка

Автор:

|

Листопад 12, 2020

|

Рубрика:

Спецоперація проти понтифіка
Папа Франциск

Нещодавно у світових медіа, в т. ч., у тижневику «Міст», з’явилася інформація про коментарі Папи Римського щодо цивільних одностатевих союзів. Виявилося, що у документальному ці слова вирвали з контексту, і вони не свідчать про зміну церковної доктрини щодо гомосексуальних людей чи підтримку одностатевих шлюбів.
Документальний фільм «Франческо», прем’єра якого відбулася на римському кінофестивалі 21 жовтня, викликав бурхливу реакцію через слова понтифіка, що гомосексуальні люди мають право бути в сім’ї і що необхідні закони про цивільний союз для одностатевих пар. Вперше про ноту повідомив Остін Івері, біограф Франциска. Тож Державний секретаріат Ватикану без публічного розголошення надіслав «пояснювальну записку» своїм послам, які, своєю чергою, надіслали її єпископам. Документ опублікував у Facebook посол Ватикану в Мексиці. Він запевняє, що дві окремі цитати у відповідь на окремі запитання були сполучені, щоб виглядати як одне ціле, видаляючи інтервенційний контекст і запитання.
Режисером документального фільму «Франческо» виявився Євген Афінеєвський, громадянин США, котрий народився в Росії! Він розповів журналістам, що брав інтерв’ю у глави Римо-католицької церкви, але пізніше журналісти знайшли кадри в інтерв’ю мексиканської Televisa 2019 року. Деякі в етер раніше не виходили. Після прем’єри документального фільму п. Афінеєвський обговорювати процес монтажу відмовився.
В офіційному поясненні Святого престолу зазначено, що в першій цитаті Папа мав на увазі право гомосексуальних людей бути прийнятими їхніми власними сім’ями як діти та брати і сестри. У записці йдеться про те, що у фільмі вирізали коментарі, коли понтифік висловив протидію проти гомосексуальних шлюбів і чітко заявив, що посилається на закони про цивільний союз, які деякі країни прийняли для регулювання таких пільг, як охорону здоров’я. Фраза, де Франциск заявив, що говорити про гомосексуальні шлюби — невідповідно, також вирізали.
«Зрозуміло, що Папа Римський Франциск мав на увазі певні державні положення і, звісно, не доктрину Церкви, яку він не раз підтверджував упродовж багатьох років», — йдеться у пояснювальній записці.
Як повідомляв «Міст», Папа вперше призначив темношкірого кардинала від США.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply