Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Скандальні перемовини

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Скандальні перемовини

Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) й Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) провалили перемовини про об’єднання. На офіційному сайті

УПЦ КП оприлюднено звернення Священного синоду церкви до архі­єреїв, священиків і вірян УАПЦ. Автори звернення — ієрархи УПЦ КП — заявили про припинення діалогу з автокефальною Церквою, звинувативши в зриві діалогу главу УАПЦ митрополита Мефодія.

Процес перемовин між УПЦ КП і УАПЦ розпочався 14 вересня, після зустрічі предстоятелів Церков — патріарха Філарета (Денисенка) і митрополита Мефодія (Кудрякова). Вони домовилися про створення комісії, яка вестиме переговори про створення єдиної Церкви. Утім, діалог супроводжувався конфліктами. Зокрема, після Архієрейського собору УАПЦ низка її священиків заявила «про втрату довіри» до УПЦ КП.

Після цього робота комісії з перемовин була зупинена з ініціативи УПЦ КП. У зверненні Священного синоду сказано, що таке рішення було ухвалене з огляду на позицію митрополита Мефодія, який першочерговою умовою об’єднання назвав відставку патріарха Філарета.

Секретар Священного синоду УПЦ КП єпископ Євстратій (Зоря) заявив, що «УАПЦ як Церкви не існує». «Більшість єпископів автокефальної Церкви має по 10—12 парафій винятково на території Галичини, і ці люди намагаються нав’язати нам свою волю. На жаль, УАПЦ стала ретранслятором ідей Москви про відхід патріарха Філарета. Зараз у її керівництві перебувають люди, які не мають стосунку до ідеї автокефалії української Церкви», — уважає єпископ.

Він зазначив, що перемовини з митрополитом Мефодієм припинено остаточно, але УПЦ КП сподівається на перехід до них окремих єпархіальних архієреїв, священиків і парафіян. «В УАПЦ є багато розсудливих людей — ми будемо спілкуватися безпосередньо з ними», — пообіцяв єпископ Євстратій.

Тим часом в УАПЦ на заяви Київського патріархату відповіли не менш жорстко. «Так, ми просили Філарета піти, тому що його патріарший кукіль (головний убір патріарха) — це ганьба й посміховисько для всієї України. Патріарх повинен бути один, і тільки після об’єднання всіх Церков, — заявив першоієрарх УАПЦ митрополит Мефодій. — Під час зустрічі з Філаретом я сказав, що в перемовинах повинна брати участь Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) і що нам слід отримати благословення від Вселенського патріарха, але Філарет відмовився від цього». На думку митрополита Мефодія, ієрархи УПЦ КП не планували об’єднуватися, а «хотіли поглинути УАПЦ».

У найближчих планах митрополита Мефодія — зустріч із главою УПЦ МП митрополитом Володимиром (Сабоданом). «Спробуємо поговорити з ним і обговорити ситуацію, що склалася. У будь-якому разі, з ізоляції треба виходити, а єдиною перешкодою для цього є Філарет», — заявив Мефодій.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply