Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Скандал навколо настоятеля церкви УПЦ МП

Автор:

|

Липень 27, 2017

|

Рубрика:

Скандал навколо настоятеля церкви УПЦ МП

о. Степан Хомин

Олег Синютка, голова Львівської обласної державної адміністрації (ОДА) звернувся з публічним листом до єпископа Львівського та Галицького Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП) Філарета з проханням прийняти зважені рішення щодо спільного вшанування українських героїв, і не допустити повторення інциденту, який стався у Жовкві 15 липня під час похорону Володимира Турчина, бійця антитерористичної операції.
Попрощатися з героєм, котрий загинув при виконанні бойового завдання на сході країни, прийшли сотні людей. Під час проходження процесії на кладовище в усіх храмах відчиняли ворота та били у дзвони. Проте брама Храму святих апостолів Петра і Павла УПЦ МП залишилася зачиненою. У похованні брали участь священики усіх конфесій міста Жовкви, крім УПЦ МП. Ця ситуація викликала обурення тих, хто прийшов віддати останню шану герою.
Настоятелем Храму святих апостолів Петра і Павла у Жовкві є Степан Хомин. За словами Андрія Соколова, голови Конфедерація вільних профспілок Львівщини, на його громадянську позицію не вплинуло навіть те, що його донька Людмила Мандзій із 2016 року очолює департамент освіти та науки ЛОДА.
Степан Хомин у Жовкві має неоднозначну репутацію, оскільки у 1990-х рр. громада починала будувати згадуваний храм як православний Київського патріархату, проте панотець разом із ініціативною групою домігся, щоб віддати новозбудовану церкву МП.
За словами очевидців, о. Хомин неодноразово відмовлявся проводити богослужіння зі священиками Української греко-католицької церкви під час спільних заходів. Зокрема, так трапилося 2010-го під час спільної поминальної молитви за загиблими у Другій світовій війні. Батюшка стояв осторонь і жодного разу не перехрестився. Крім цього, 2010 року після виборів до місцевих рад, він благословляв тодішнього голову районної державної адміністрації від Партії реґіонів.

Юлія Поліковська, Zaxid.net

До теми
Парафіяни УПЦ МП, в користуванні якого досі перебуває Свято-Успенська почаївська лавра, 17 липня відзначали свято на честь членів російської царської сім’ї Романових. Про це йшлося у зверненні до прихожан, опублікованому на офіційному сайті Свято-Успенської почаївської лаври. З нагоди свята духовенство закликало своїх парафіян молитися за Росію до російської царської сім’ї, яку причислили до числа святих, та сподіватися на скоре відновлення Російської імперії з монархічним правлінням.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply