Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Сільська церква має іконостас, розшитий бісером

Автор:

|

Лютий 13, 2020

|

Рубрика:

Сільська церква має іконостас, розшитий бісером
Іконостас Тютькова

Цей неповторний храм — гордість Тютькова Теребовлянського району Тернопільської області. Унікальність церкви Положення ризи Пресвятої Богородиці в тому, що вона має вишитий бісером іконостас. У ньому сяють мільйони дрібненьких намистинок, вистелених на полотні вручну. У світі подібних реліквій не знайти.
Тютьків — село невеличке, має десь зі сто дворів. Та люди тут живуть дружні і з Богом у серці. Велику повагу в громади має о. Степан Суканець, настоятель храму. Створити іконостас, якого не доводилося бачити ніде у світі, — його ідея. «Ми хотіли зробити щось ексклюзивне, але водночас дуже близьке кожному, — каже священник. Як мають виглядати образи, побачив уві сні. Та знайти майстра, який розробив би схеми, виявилося непросто. Адже намалювати ікони — це одне, а вишити, ще й бісером, — зовсім інше. Тим більше, що усі святі мали бути зображені в одному стилі, з дотриманням церковних канонів.
Оригінальне замовлення погодився виконати львівський художник Олег Стечкевич. Приїхав у Тютьків, аби на власні очі побачити, як саме має бути розміщений іконостас у храмі. Над схемами образів працював разом із дружиною. На роботу отець Степан благословив 18 родин. Адже кожну ікону зголосилася вишивати інша сім’я. Навіть своїм родичкам, котрі перебували на заробітках за кордоном, передавали полотно з намистинками. У т. ч. в Італію й Іспанію. Інші парафіяни допомагали грошима — жертвували на закупівлю бісеру.
Трудилися сільські майстрині над іконостасом майже два роки. І коли вишиті образи обрамили в ажурний різьблений липовий каркас роботи сільського умільця Олега Мамедова зі сусідньої Заздрості, усі були неймовірно вражені красою. Полічили, що на цю роботу пішло 1 млн 436 тис. 433 бісеринки, вага яких сягнула майже 18 кг. Але це, виявляється, був лише початок. Пізніше майстри розширили іконостас, а вишивальниці створили ще десять образів для нього. Вишили з намистин і Хресну дорогу.
Коли заходиш у цей храм, здається, що він сяє свіжістю, новизною. Намистинки грають у сяйві панікадила, підкреслюючи величність образів. Здається, що хтось лише вчора поклав тут свіжі барви. До речі, ікони розміщені під спеціальним склом, яке «забирає» зайвий лиск і створює 3D-ефект. «Кожен із наших парафіян, прийшовши до храму, бачить плоди своєї праці. І це разом із молитвою підносить його у дусі», — радіє панотець.
До речі, його часто можна побачити біля церкви не у рясі, а з робочими інструментами в руках. Він трудиться біля святої обителі так само ревно, як і в храмі. Поспішають до Тютькова й віруючі з різних куточків України. Милуються небаченою красою, просять у Бога для себе милості та натхнення.

Наталія Кравчук, «Високий Замок»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply