Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Шептицького посмертно нагородили за порятунок євреїв

Автор:

|

Листопад 14, 2013

|

Рубрика:

Шептицького посмертно нагородили за порятунок євреїв

Американська антидифамаційна ліґа відзначила посмертно за «відвагу й героїзм у порятунку євреїв» під час Другої світової війни Андрея Шептицького, який у той час очолював УГКЦ. Митрополита вдостоєно нагороди імені Яна Карського за відвагу при рятуванні українських євреїв. Відзнаку, встановлену для вшанування рятівників євреїв під час Голокосту, отримав родич митрополита проф. Єжи Вейман.

Андрей Шептицький (1865-1944), який був предстоятелем УГКЦ з 1900 року до своєї смерті, відверто виступав проти переслідувань євреїв у зверненнях і до віруючих, і безпосередньо до нацистського керівництва. За його вказівками та під його керівництвом євреям видавали фальшиві документи, зокрема свідоцтва про хрещення, їх переховували в монастирях, кількох євреїв Шептицький заховав у своєму будинку. Він також написав листа до керівника СС Генриха Гіммлера, протестуючи проти вбивства євреїв і скаржачись, що до цього примушують і українських поліцаїв. А його пастирське послання «Не убий», що закликає не йти на «політичні вбивства» євреїв, зачитували в кожній церкві.
Як сказав Абрагам Фоксман, директор Антидифамаційної ліґи, крім тих, кого Андрій Шептицький урятував безпосередньо, не відомо, скільки ще він порятував побічно — завдяки своїй моральній твердості, що мала вплив на інших. «Український націоналізм Андрія Шептицького, націоналізм співчуття й навіть любов до єврейських сусідів — це той націоналізм, який євреї всього світу беруть і підтримують», — наголосив посадовець.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply