Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Сестри служебниці провели прощу УГКЦ у США

Автор:

|

Вересень 02, 2021

|

Рубрика:

Сестри служебниці провели прощу УГКЦ у США
Учасниці прощі

Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії у Слоутсбурзі (штат Нью-Йорк) провели Успенську прощу до Слоутсбурґа — найбільшу прощу Української греко-католицької церкви (УГКЦ) у Сполучених Штатах. Темою цьогорічної прощі сестри служебниці обрали «Марія, Мати Спасителя, та Йосиф, Праведний Обручник, підтримайте нас у Божому Провидінні».
Святкову Літургію очолили архієпископ-митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, єпарх Стемфордський Павло Хомницький і єпарх Пармський Богдан Данило, з якими співслужили священник митрополії УГКЦ в США. Численні вірні традиційно з’їхалися на прощу з різних куточків країни.
У проповіді владика Борис зосередився на суті свята Успіння. «Суть празника надзвичайно глибока. Мати Ісуса Христа, яка прийняла Божу волю та не мала первородного гріха, у своєму тілі померла, уснула. Два слова «Успіння» і «Небовзяття», які використовують у східній і західній церковних традиціях, доповнюють одне одного. Богородиця у своєму людському тілі справді померла, але померла в радості й мирі, уснула».
У проповіді проповідник сфокусувався на темі смерті, яка в сучасному світі часто табуйована. «Сьогодні ми живемо у світі, який перестає вірити у вічність і не знає, як дати собі раду зі смертю. Якщо ти й я справді віримо у вічність, то смерть не страшна. Ми покликані не боятися смерті, бо Христос увійшов у нашу людську смерть і своїм божеством розторощив її владу над нами», — зазначив він.
Митрополит Ґудзяк сказав, що в УГКЦ празник Успіння дуже поширений — є багато церков, катедр, велика частина прощ відбувається саме на Успіння Богородиці. «Ми всі повинні відійти з цього празника безстрашними. Це свято нашої вічності, до якої нас провадить Мати Божа. Вона веде нас до дому Отця, де багато кімнат і висока стеля», — сказав він. У проповіді владика дав прочанам завдання розповісти іншим про суть празника Успіння Богородиці.
В УГКЦ додали, що цьогорічна проща у Слоутсбурзі стала особливою нагодою привітати владику-емерита Василя Лостена, який цього року відзначає 50-ту річницю єпископського служіння. «Не кожному священникові щастить дожити до 50-ліття священства, не кажучи вже про єпископа. Це надзвичайно рідкісна подія і велике благословення для всієї Церкви», — зазначив у привітанні владика Хомницький.
Митрополит Борис перелічив заслуги владики Лостена: «У Філадельфії владика Василь збудував дім для старших людей, який тепер є знаком нашого служіння ширшому суспільству, бо там багато неукраїнців, він був рушійною силою святкувань 1000-ліття Хрещення України-Руси і завдяки йому з’явилися мозаїки святих Володимира й Ольги в соборі Святого Петра в Римі».
Також під час прощі від імені глави УГКЦ та членів Синоду єпископів УГКЦ найвищу нагороду Української греко-католицької церкви — орден митрополита Андрея Шептицького — вручили Карлові Андерсенові, довголітньому главі «Лицарів Колумба».
Варто зазначити, що свято Успіння Богородиці — особливий день для сестер служебниць у всьому світі, адже 27 серпня 1892-го відбулося урочисте посвячення першого дому сестер служебниць у с. Жужелі та прийняття перших шести кандидаток. «Це 129 років жертовного служіння Богові, Його Церкві і Його людям», — зазначила с. Еліана Ільницька, новообрана провінційна настоятелька сестер служебниць у США, яка подякувала багатьом прочанам, котрі зібралися, і волонтерам, яка допомагали в підготовці. Вона пригадала минулорічну прощу, яка відбувалася у віртуальному режимі. «Сьогодні ми дуже щасливі та вдячні, що бачимо вас тут. Ми повернулися на цю святу гору, й я запрошую усіх подякувати Богові за дар нашого життя та за здоров’я наших родин», — сказала вона. А владика Павло подякував сестрам за те, що відважилися відкрити прочанам двері свого монастиря.
Як повідомляв «Міст», у Бельгії відновили традицію еміґрантської прощі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply