Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 25, 2021

Серед поляків різко зросло неґативне ставлення до Церкви

Автор:

|

Січень 11, 2021

|

Рубрика:

Серед поляків різко зросло неґативне ставлення до Церкви
Ватикан

До Римсько-католицької церкви (РКЦ) неґативно ставляться 47% поляків, тоді як позитивно її діяльність оцінюють лише 41 % опитаних. Про це свідчать результати нового дослідження соціологічної агенції CBOS. Із моменту попереднього опитування, яке провели у вересні минулого року, думка поляків щодо діяльності РКЦ значно погіршилася. Зараз вона найгірша з 1993-го, коли востаннє було зафіксовано виразну перевагу неґативних оцінок діяльності Ватикану над позитивними.
Запитання в опитувальнику звучало так: «Прошу вас оцінити діяльність різних інституцій і організацій. Як би ви оцінили діяльність РКЦ?» З вересня кількість тих, хто позитивно ставиться до Римсько-католицької церкви, зменшилася на 8 %. Для порівняння, восени 2019 року про позитивне ставлення до РКЦ заявляли 52 % поляків. Кількість незгодних із діями Церкви порівняно з вереснем 2020-го зросла на 6 %.
Позитивно до РКЦ ставляться здебільшого люди, які займаються релігійними обрядами (беруть участь у них щонайменше раз на тиждень), потенційні виборці панівної партії «Право і справедливість», респонденти з правими поглядами, а також ті, хто має базову або (рідше) професійну освіту. Також позитивно до РКЦ ставляться старші люди і жителі сіл.
Неґативне ставлення до РКЦ здебільшого висловлюють молоді поляки віком від 18 до 34 років, жителі міст із населенням понад 100 тис., ті, хто не практикує релігію, а також респонденти з вищою освітою і великими прибутками.
Як повідомляв «Міст», РКЦ в Україні — не польська Церква.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply