Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Село відмовилося від московських попів, і ті служать у наметі

Автор:

|

Травень 03, 2018

|

Рубрика:

Село відмовилося від московських попів, і ті служать у наметі

У селі Кути Шумського району Тернопільської області 2015-го спалахнув конфлікт між Київським (КП) і Московським патріархатом (МП). Селяни відмовилися від МП, бо священик занадто часто вихваляв московського патріарха Кирила та вдавався в політику.
Через суперечки місцевий храм понад півроку був замкнений. Проте після всіх судів громада КП нарешті отримала ключі та розпочала богослужіння. Натомість священик МП знайшов «особливе» вирішення ситуації.
Він встановив імпровізований намет, де також правлять службу. «Дітям важко — кричать, плачуть — виносять на двір», — описує богослужіння у цьому наметі Стефанія Воловська, парафіянка МП.
Водночас сам «батюшка» МП похвалився журналістам, що на подвір’ї поставили і незвичайну дзвіницю — з газових балонів. «Є такі люди, котрі спочатку будови газовими балонами дзвонили, а потім купили собі, зробилися багатші, то придбали собі дзвони такі, як вилляті», — зазначив Ігор Кушнірук, парох громади Української православної церкви (УПЦ) МП с. Кути.
Цікаво, що за кілька кроків від намету є справжня церква. У ній служить КП. Священику та парафіянам із МП пропонували почергові богослужіння, проте ті не погодилися.
За перехід до КП підписалися більше половини жителів села. Та з’ясувалося, що у церкві вони відправляти не можуть, бо якимось дивним чином храм був приватизований. Тоді люди вирішили судитися з МП, адже церкву у Кутах будували за людські гроші. «Оце всі кошти, хто добровільно хотів, то стільки і здавав. Тут є облік всіх цих грошей: люди здавали, і за ці гроші було збудовано храм», — зазначив Ярослав Мосійчук, голова парафіяльної ради УПЦ КП села Кути.
Після рішення Львівського апеляційного суду громада КП все ж відсудила церкву. Служить тут тепер о. Василь Кравець. Він сподівається, що звернення української влади до Вселенського патріарха щодо створення єдиної канонічної української Церкви допоможе вирішити не лише цю ситуацію, але й усі схожі релігійні конфлікти. Тим часом, поряд із подвір’ям, де стоїть храм-намет, вже розпочали будівництво нової церкви для громади МП.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply