Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Ще одна Церква офіційно визнала ПЦУ

Автор:

|

Жовтень 28, 2020

|

Рубрика:

Ще одна Церква офіційно визнала ПЦУ
Хризостом ІІ.

Архієпископ Хризостом ІІ, глава Кіпрської православної церкви, під час літургії при рукоположенні нового єпископа Арсінойського Панкратія, яка відбулася 24 жовтня, пом’янув Блаженнійшого Епіфанія, главу Православної церкви України (ПЦУ). Про це повідомив архієпископ Євстратій Зоря. Хризостом ІІ згадав Епіфанія під час літургії у монастирі Хрісороятісса. Це згадка фактично визнає Кіпрською церквою Православну церкву України.
Очікувано рішення Кіпрської церкви засудила Російська православна церква в Україні (РПЦвУ). За словами митрополита Онуфрія, її керівника, це рішення прийняли без розгляду синоду. «Він зробив це самоправно, без згоди Синоду Кіпрської церкви. Напевно, захотів догодити Фанару, але очевидно, що отримає великі проблеми у себе в Церкві», — заявив Микола Данилевич, речник РПЦвУ. Однак промовчав, що за канонами церковні лідери мають право визнавати інші Церкви і без схвалення священного синоду.
Кіпрська православна церква стала четвертою після Константинопольської, Елладської й Александійської церков, що визнали ПЦУ. Кіпрська церква є однієї з найдавніших помісних Церков Сходу та займає десяте місце у їхньому диптиху.
Митрополит Епіфаній висловив подяку архієпископу Хризостому ІІ за визнання ПЦУ. «Висловлюю щиру вдячність архієпископу Нової Юстиніани й усього Кіпру, Блаженнійшому Хризостому II, котрий пом’янув моє ім’я як предстоятеля ПЦУ у Диптиху православних церков під час синодальної спільної Божественної літургії у м. Пафос. Упевнений, що попереду в нас благотворна співпраця — у любові, мирі та єдності, якими нас благословив Господь».

Максим Охримчук, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply