Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Ще дві громади РПЦвУ перейшли до ПЦУ

Автор:

|

Квітень 01, 2022

|

Рубрика:

Ще дві громади РПЦвУ перейшли до ПЦУ
Йов Ольшанський

Дві громади Російської православної церкви в Україні (РПЦвУ) у Львівській області перейшли у підпорядкування Православної церкви України (ПЦУ). Це чоловічий монастир у Львові та парафія у Червонограді. Про рішення парафії з Червонограда повідомили на сторінці Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ. «Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій прийняв у єпархіальному управлінні настоятеля Свято-Покровського храму м. Червоноград, протоієрея Ігоря Деркача, який разом із громадою вирішили перейти до складу Львівсько-Сокальської єпархії Православної церкви України. Відповідним розпорядженням і наказом владика задовольнив прохання отця-настоятеля та громади», — йдеться у повідомленні.
Про рішення ще однієї церкви повідомив ігумен Іов Ольшанський, настоятель Свято-Воскресенського Новоафонського монастиря, що на вулиці Пекарській у Львові. «Наше зволікання робить нас колаборантами й аґентами Росії тут, а я хочу, щоб ми були вільними православними християнами, які славлять Бога, які люблять свою державу та моляться за неї, — зазначив він. — Коли я звернувся з проханням якось реагувати, то владика Філарет мене лише заспокоював, сказав, що я психічно неврівноважена людина. Але коли я наполіг, що й громада мене підтримує у тому, що ми не хочемо перебувати у лоні Московського патріархату, почалися дуже негарні речі. Мене почали залякувати та шантажувати. І це вже стало останньою краплею».
Йов прийняв рішення за погодженням з громадою монастиря і під час літургії оголосив, що громада переходить під юрисдикцію митрополита Львівського ПЦУ Макарія.
Причини для цього — більш ніж достатньо. Нещодавно «православна армія» обстріляна храм Смоленської ікони Божої Матері РПЦвУ на Холодній Горі в Харкові. Внаслідок обстрілу зруйнований дах, вибиті вікна та двері. На щастя, ніхто не постраждав і не загинув.
А в одного вбитого російського солдата знайшли іконку такого собі Іоанна Воїна у вигляді сучасного десантника, на зворотному боці якої видруковано «благословення» РПЦ «стерти українську націю з лиця землі» — яскраве свідчення сатанинської суті не лише РПЦ, а й усього «руZкого міра».
Тож відомий грецький богослов Іоанніс Орфанудакіс закликав Всесвітню ваду Церков виключити зі свого складу РПЦ за підтримку аґресора.
Як повідомляв «Міст», затриманий російський диверсант виявився протоієреєм РПЦ.

Мирослава Бзікадзе, «Депо»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply