Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

СБУ обшукала Києво-Печерську лавру

Автор:

|

Листопад 30, 2022

|

Рубрика:

СБУ обшукала Києво-Печерську лавру
Московські попи були заскочені

Служба безпеки України (СБУ) спільно з Національною поліцією (НП) і Національною гвардією України (НГУ) минулого тижня провела контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у Києві. В СБУ зазначили, що ці заходи проводили з урахуванням того, що збройна аґресія Російської Федерації (РФ) збільшує ризик скоєння терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян.
Тому зазначені заходи провели для: недопущення використання лаври як центру «руского міра»; перевірки даних щодо використання приміщень Російської православної церкви в України (РПЦвУ), яка називає себе Українською православною церквою, для укриття диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо; дотримання безпеки населення від провокацій і терористичних актів.
У СБУ зазначили, що за безпосередньою участю представників Церкви правоохоронці: провели огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів; здійснили перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.
У СБУ наголосили, що у своїй діяльності вони завжди дотримуються принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважають право кожного громадянина на свободу світогляду та віросповідання, як це визначено в Конституції України.
На це відразу ж гнівно відреагували в Москві. «Обшуки у Києво-Печерській лаврі є черговою ланкою в ланцюзі воєнних дій України проти російського православ’я, — заявив Дмитро Пєсков, прессекретар Кремля. — А українська сторона давно воює з Російською православною церквою». Цим він іще раз підтвердив, що в лаврі зараз сидять представники російської, а не української Церкви.
Після цього правоохоронці провели й контррозвідувальні заходи на території релігійних будівель РПЦвУ у Рівненській області. Це — Корецький Свято-Троїцький монастир (місто Корець), жіночий монастир на честь Волинської ікони Божої Матері (с. Сірники Зарічненського району) та приміщення Сарненсько-Поліської єпархії РПЦвУ. Ці заходи також проводили спільно з НП і НГУ в рамках системної роботи СБУ щодо протидії підривній діяльності спецслужб РФ в Україні. У спецслужбі нагадали, що в умовах збройної аґресії РФ зростає ризик скоєння терактів, диверсій, захоплення заручників, особливо у місцях великого скупчення громадян.
Ретельно перевірили більше 350 церковних споруд і 850 осіб. Більше 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у т. ч. з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема, громадяни РФ, які чомусь перебували на території цих об’єктів. Дехто з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їхні копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження.
А на території Києво-Печерської лаври перебував 32-річний громадянин України, який може бути причетним до протиправної діяльності в Україні проросійської інформаційної аґенції «Антван». Він є довіреною особою власника однойменної російської компанії Antvan Group, громадянина РФ Орлова О. В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештоване в межах кримінального провадження.
Крім того, у ході безпекових заходів виявили: проросійську літературу, яку використовували під час навчання у семінарії та парафіяльних школах, у т. ч. для пропаґанди «руского міра»; більше 2 млн грн, більше 100 тис. USD і кілька тисяч російських рублів готівкою.
Відтак народні депутати від парламентської фракції «Європейська солідарність» зареєстрували у Верховній Раді України проєкт закону про заборону діяльності Російської православної церкви на території України. У разі ухвалення цього законопроєкту під забороною опиняться всі релігійні організації й установи, що будь-яким чином пов’язані з РПЦ. Автори законопроєкту пояснюють його виняткову актуальність необхідністю запобігти загрозам національній безпеці України, які створює Кремль через підконтрольну мережу «диверсантів у рясах». Ключовою метою законопроєкту є захист України, адже Кремль через пов’язані з РПЦ структури роками розхитував ситуацію в країні, провадив антиукраїнську та диверсійну діяльність.
Як повідомляв «Міст», у Києво-Печерській лаврі моляться за російських окупантів.

Коментарі експертів
В’ячеслав Кириленко, колишній міністр культури та віцепрем’єр України:
— РПЦвУ — не релігійна, а найбільша легальна політична організація «руского міра» в Україні, а лавра — її штаб-квартира. Обшуки там, сподіваюсь, свідчать про незворотне усвідомлення цього на всіх рівнях влади. Водночас процес завершиться лише тоді, коли у лаврі будуть молитися за перемогу українського війська. Тобто коли там буде служити справді українська Церква.

Андрій Ковальов, історик і релігієзнавець:
— Держава повинна розірвати угоди на перебування Московського патріархату у Києво-Печерській, Святогірській і Почаївській лаврах, які є державними заповідниками. Відповідно, приміщення цих монастирів є державною власністю, а Московський патріархат — лише користувачем.

Карл Волох, політичний аналітик:
— Не знаю, чим насправді закінчаться ці обшуки в лаврі й інші карні справи по московській Церкві. Хоча хвоста їм у будь-якому разі останнім часом притиснули, і цей процес уже незворотний. Але хотів би звернути увагу на очевидне: якби не томос, ця філія Федеральної служби безпеки РФ залишалася б єдиною канонічною Православною церквою в Україні, і ніхто б на неї косо навіть не поглянути не посмів.

Тарас Чорновіл, політичний експерт:
— Я вже не раз визнавав, що деякі з процесуальних дій, які здійснює СБУ після призначення нового голови мене приємно дивують. Не зачаровуюся, бо поряд із логічними обшуками в рашистських україноненависників-єпископів і попів ідуть абсолютно рейдерські захоплення та грабунки. Поки що збагнути всю логіку того, що діється в головному офісі СБУ, не можу. Але самі дії правильні. Коли завітали до Києво-Печерської лаври, мені дуже сподобалася мета обшуку: «Недопущення використання лаври як однієї з ланок «руского міра», перевірка даних про використання приміщень РПЦвУ для укриття диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї; охорона населення від провокацій і терористичних актів». Звучить дуже гідно, але поглянемо на результати, чи не попередили їх наперед, а вся акція може виявитися великою імітацією. І цікаво, чи одночасно в Почаївську лавру навідалися. Якщо ні, то віра в реальні наміри в мене різко знизиться, бо там справжній штаб ворога отаборився в очікуванні вторгнення з Білорусі.

До слова
Єпиcкoп Олeкcaндpiйcькoї пpaвocлaвнoї цepкви poзipвaв cтocyнкu з РПЦ i пepecтaв пoминaти пaтpiapхa Киpилa. Своє piшeння гpeцький бoгocлoв Фeoдop II yхвaлив y зв’язку з «втopгнeнням Рociйcькoї цepкви в юpиcдикцiю Олeкcaндpiйcькoї». Хоча відсутність пoминaння пaтpiapхa Киpилa в Олeкcaндpiйcькiй цepквi й oзнaчaє з її бoкy poзpив стосунків із РПЦ, aлe пoзбaвитu йoгo ocoбиcтo caнy Олeкcaндpiйcькa цepквa не мoжe. Щoпpaвдa, Мocкoвcький пaтpiapхaт ще paнiшe poзipвaв cпiлкyвaння з пaтpiapхoм Фeoдopoм ІІ y вiдпoвiдь на визнання «poзкoльницькoї» Пpaвocлaвнoї цepкви Укpaїни.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply