Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 1, 2023

СБУ наклала санкції на РПЦвУ

Автор:

|

Грудень 15, 2022

|

Рубрика:

СБУ наклала санкції на РПЦвУ
Митрополит Павло

Служба безпеки України (СБУ) опублікувала повний список осіб, які потрапили під санкції Ради національної безпеки й оборони України: це десятеро представників Російської православної церви в України (РПЦвУ) або тісно пов’язаних з нею осіб.
Зокрема, санкції наклали на Вадима Новинського, колишнього народного депутата України, який за сумісництвом є дияконом РПЦвУ, а також Петра Лебедя, намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, відомого під прізвиськом «Паша-мерседес» за особливу любов до цієї автомобільної марки.
Повний список осіб, на яких накладені санкції: Вадим Новинський — клірик РПЦвУ; Петро (Павло) Лебідь — митрополит Вишгородський і Чорнобильський); Ростислав Швець (Лазар) — митрополит Симферопольський і Кримський; Володимир (Платон) Удовенко — митрополит Феодосійський і Керченський; В’ячеслав (Агафон) Опанасенко — єпископ Коктебельский; Олександр (Олексій) Овсянников — єпископ Джанкойський і Роздольненський; Костянтин (Каленик) Чернишов — єпископ Бахчисарайський; Олександр (Аркадій) Таранов — архиєпископ Ровеньківський і Свердловський; Олег (Єлисей) Іванов — колишній митрополит Ізюмський і Куп’янський; Олексій (Йосиф) Маслеников — колишній митрополит Роменський і Буринський. «Більшість із них наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях України або за кордоном», — зауважили в СБУ.
Там також уточнили, що фігуранти санкційного списку виступали з різними ініціативами, зокрема, пропонували приєднати очолювані ними єпархії до РПЦ; погодились на співпрацю з окупаційною владою; просувають проросійські наративи; виправдовують військову аґресію Російської Федерації (РФ) в Україні.
Термін запроваджених санкцій — п’ять років. Обмеження полягатимуть у блокуванні активів, обмеженні торговельних операцій, блокуванні на виведення капіталів за межі України тощо. Також усі фігуранти будуть позбавлені державних нагород України й інших форм відзначення. «Відтепер ці особи не зможуть набувати у власність земельні ділянки, приватизувати державне майно та права інтелектуальної власності», — додали в правоохоронці.
Водночас Головне управління СБУ в Чернівецькій області відкрило карне провадження проти священників Чернівецько-Буковинської єпархії РПЦвУ за зберігання дитячої порнографії. Мова йде про митрополита Мелетія (Єгоренка), керівника Чернівецько-Буковинського єпархіального управління, та секретаря архимандрита Микиту (Сторожука).
За результатами обшуків у приміщеннях єпархіального управління на одному ноутбуці виявили порнографічні матеріали за участі неповнолітніх, які за попередніми даними, не були завантажені з мережі Інтернет, а відзняті на відеокамеру. Під час досудового розслідування кримінального провадження вилучену техніку передали на комп’ютерно-технічну експертизу, за результатами якої планують подальше проведення слідчих дій щодо встановлення осіб, причетних до вчинення злочину.
А тим часом депутати Львівської обласної ради ухвалили рішення про необхідність заборони діяльності релігійних організацій (об’єднань) Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) на території Львівської області. Депутати також звернулися до Верховної Ради України щодо внесення відповідних законодавчих змін для «заборони діяльності релігійних організацій УПЦ МП, керівний центр якої розташований у державі, яка здійснила військову аґресію проти України та окупувала частину її території».
Як повідомляв «Міст», московського попа заскочили з неповнолітнім.

Ірина Лаб’як, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply