Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

СБУ допитала 12 священиків УПЦ МП

Автор:

|

Грудень 19, 2018

|

Рубрика:

СБУ допитала 12 священиків УПЦ МП

Управлінні Служби безпеки України (СБУ) в Рівненській області допитали 12 священнослужителів Рівненської та Сарненської єпархій Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП). Про це повідомила Інна Ілючок, прес-секретар Управління. «Їх викликали як свідків у відкритому карному провадженні, яке розслідують слідчі СБУ в Рівненській області», — уточнила вона.
При цьому представниця СБУ відмовилася надати додаткову інформацію про допити, пославшись на відсутність відповідного дозволу слідчого, але уточнила, що в повістках на допит фігурували ст. 111 та 161 Кримінального кодексу України (державна зрада і розпалювання міжрелігійної ворожнечі).
Єпископ Дубенський Пімен (Воят) підтвердив, що священиків допитували в рамках провадження за цими статтями Кримінального кодексу. Він заявив, що вважає підозри, пред’явлені священикам, «натягнутими та незаконними». За словами владики, священики УПЦ МП не поширювали агітаційну продукцію і не давали інтерв’ю російським медіа.
Однак СБУ повідомила, що під час обшуків у приміщеннях УПЦ МП була викрита мережа розповсюдження матеріалів, які розпалюють релігійну ворожнечу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply