Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Санкції США проти Туреччини за арешт пастора

Автор:

|

Серпень 02, 2018

|

Рубрика:

Санкції США проти Туреччини за арешт пастора

Дональд Трамп вимагає у Турецької Республіки (ТР) негайно звільнити американського пастора, котрого вже понад півтора року утримують під вартою в Туреччині. «США запровадять потужні санкції проти ТР за тривале утримування за ґратами пастора Ендрю Брансона», — написав він 26 липня у Twitter. Президент додав, що «невинуватого» чоловіка мають звільнити негайно. Майк Пенс, віце-президент США, також виступив зі заявою, в якій зазначив, що Туреччина не має жодних «достовірних доказів» проти Брансона.
50-річного євангельського християнина після 21-го місяця тримання за ґратами 25 липня перевели під домашній арешт у зв’язку з погіршенням стану здоров’я. Про це повідомила турецька інформаційна аґенція Anadolu.
У ТР різко відреагували на погрози з боку США. «Ніхто не вказуватиме Туреччині, що робити, — написав у Twitter Мевлют Чавушоглу, міністр закордонних справ Туреччини. — Ми не потерпимо погроз ні від кого». А речник Реджепа Таїпа Ердогана, президента ТР, своєю чергою, заявив, що США не досягнуть жодних результатів, залякуючи Туреччину. «США мають переглянути свій підхід і вдатися до більш конструктивної позиції, а не шкодити власним інтересам та альянсу з ТР», — цитує заяву речника інформаційна аґенція Reuters. Як відомо, Туреччина та США є союзниками у складі НАТО.
У ТР американському пастору загрожує 15-річне ув’язнення за звинуваченням у співпраці зі забороненою терористичною організацією. Водночас Брансону закидають шпигунську діяльність, що загрожуватиме ще й 20 роками в’язниці. Сам пастор всі звинувачення категорично відкидає.
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply