Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Самозванці намагалися незаконно збудувати церкву

Автор:

|

Серпень 05, 2020

|

Рубрика:

Самозванці намагалися незаконно збудувати церкву
Псевдосвященики встигли залити фундамент

У Львові двоє чоловіків намагалися незаконно збудувати церкву. Вони назвалися єпископом Михайлом Ковалем і піддияконом Михайлом Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Вони заявили комунальникам, що будують храм Івана Хрестителя.
Саме будівництво вели неподалік від хресної дороги у парку «Високий замок». «Ми їх попередили, щоб не вели ніякого будівництва і просили показати нам дозвільні документи. Вони їх не показали, тож ми звернулися в поліцію, однак нам порадили боротися наразі своїми силами. Ми попросили їх добровільно забрати свої речі, але прохання проігнорували», — розповів Богдан Москвяк, майстер парку «Високий замок».
За його словами, роботи з будівництва велися переважно у вихідні дні або вночі. Чоловіки власними силами замішували бетон і вже встигли покласти фундамент.
Євген Бойко, керівник адміністрації Львівського міського голови, оприлюднив відео з місця незаконного будівництва. На ньому будівельники запевняють, що будують церкву на основі архівних документів. Жодних документів вони не показали і представникам мерії вони. «Все це промолювалося. Прийшов п. Степан, юрист, приніс нам документи, що 1670 року польський пан дав цю землю, щоб храм будувати. Добре би було, якби ви на основі архівних документів вивели цю земельну ділянку під Божі цілі з комунального підприємства. Територія була б віддана під церковні цілі», — заявив Михайло Коваль.
«На основі архівних документів тут була церква Івана Хрестителя, тут божий храм», — підтримав колегу «піддиякон» Михайло. Вони також заявили, що належать до «Єдиної Соборної та Апостольської церкви УГКЦ». Але така конфесія ніде офіційно не зареєстрована. Та й чоловіки не показали документів, які б довели їхню приналежність до якоїсь релігійної громади.
Тож працівники парку за допомогою спеціальної техніки розчистили територію незаконного будівництва, засипали її ґрунтом і порівняли. Жодних слідів будівництва на місці не залишили. В момент демонтажу фундаменту церкви, за словами Богдана Москвяка, на місці події не було ні псевдоєпископа, ні його помічника. «У подальшому будемо дивитись, пильнувати, щоб не відновилось будівництво», — зазначив п. Москвяк.
Синкел у справах монашества Львівської архієпархії УГКЦ о. Юстин (Бойко) заявив, що «єпископ» Михайло та його помічник до УГКЦ жодного стосунку не мають. «Ніякого погодження на будь-яке будівництво у підніжжя Високого замку не було. Одного з тих, хто називає себе єпископом, я впізнав. Це є колишній ієромонах одного з монастирів, котрого вигнали через порушення дисципліни, а також через певного роду психологічні відхилення. Тому просимо усіх громадських діячів взяти до уваги той факт, що ці особи хоча й кажуть, що належать до УГКЦ, це не правда», — зазначив о. Юстин.
Як повідомляв «Міст», на Львівщині золочівські депутати та члени міського виконкому влаштували нічне чергування, аби завадити будівництву храму Української церкви Московського патріархату.

Катерина Родак, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply