Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

РПЦ втратила свою репутацію

Автор:

|

Травень 26, 2020

|

Рубрика:

РПЦ втратила свою репутацію
Митрополит УПЦ МП Онуфрій

«На карантині Російська православна церква (РПЦ) в Україні серйозно підмочила свою репутацію. Суспільство почало сприймати її ще неґативніше», — розповідає Дмитро Горєвой, директор громадської організації «Центр релігійної безпеки».
Після запровадження обмежень РПЦ служб у храмах із вірними не припиняла. Порушували правила на Вербну неділю. На Великдень проводили літургії у Свято-Успенській лаврі на Донеччині та в Почаївській на Тернопільщині. А в Православній церкві України (ПЦУ) та в Українській греко-католицькій (УГКЦ) просили людей дивитися служби онлайн. РПЦ намагається виправдатися, що проти них ведуть інформаційну кампанію. Пробували засудити публікації у засобах масової інформації та спростувати заяви посадовців про порушення карантину. Не вдалося. Бо люди бачили, як священники закликали приходити на служби. А після цього Києво-Печерська лавра і Почаїв злягли з вірусом.
ПЦУ та греко-католики можуть скористатися ситуацією. «Однак великої вигоди не буде. Під час карантину дискредитують усе релігійне середовище. Від коронавірусу помирали священники всіх парафій, — продовжує п. Горєвой. — Відтоку вірних від РПЦ не станеться. У них є ядро, яке залишається завжди. Мають потужну пропаґанду, що понад 30 років формувалася на світогляді, який відповідає на всі запитання. Приміром, що коронавірус вигадали американці, аби знищити віру. Релігійних протистоянь не буде. Хіба в селах, де громада може відмовитися від РПЦ і передати храм ПЦУ. РПЦ в Україні має майже 11,8 тис. церков, а в ПЦУ — 6,5 тис».

Анна Орел, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply