Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

РПЦ проти ПЦУ

Автор:

|

Лютий 27, 2019

|

Рубрика:

РПЦ проти ПЦУ

Православні скаути

У колишні Українській православній церкві Московського патріархату, слушно перейменованій в Російську православну церкву в Україні (РПЦУ), намагаються всіма силами протистояти втраті своїх парафій.
Так, у селі Смолява на Волині більшість людей підписались за єднання з ПЦУ. Однак із таким рішенням громади не погодився батюшка зі сусіднього села Лобачівка, котрий живе у Смоляві. Він перестрів на вулиці жінку, котра займалась збиранням підписів, став верещати на неї, звинувачувати у розкольництві, а потім схопив парафіянку, став її трясти, відібрав документ із підписами і порвав його. Однак громада Смоляви вирішила провести ще одні збори і повторно проголосувати за єднання з ПЦУ.
У селі Дунаїв Кременецького району Тернопільської області також спалахнув скандал між жителями через приєднання до ПЦУ. Більшість прагне єднання з ПЦУ, проте прихильники РПЦУ залакують їх погрозами підпалу. «Якщо ви будете рипатися, заср*ні українці, то всі будете горіти по черзі, тільки всі по-різному. Ми вас проклянемо. Щоб вам відняло всім мову», — проклинають раби Москви у записках до односельців. За словами місцевих жителів, місцями проти них навіть чинять насильства. Вороги ПЦУ заявляють, що не хочуть переходити до «розкольницької Церкви».
Адепти РПЦУ готуються до серйозного протистояння і намагаються залучати до нього навіть дітей. Зокрема, у Чернігові вони створили рух «православних скаутів» і вбивають їм у голови ідеї «русского міра». Організатором руху стала Олена Дениско, парафіянка РПЦУ. «Православним скаутам» влаштовують польові навчання на околицях міста, де діти відпрацьовують тактику ведення нічного бою, орієнтування на місцевості й інші ігри мілітаристського спрямування.
По завершенню «гри» діти гуртуються біля багаття і співають пісні часів Російської імперії та СРСР. Зокрема, до репертуару входять пісні радянських розвідників. Ще одна музична композиція табору — «Ми спойом про мальчіков», де є слова про «Росію-матушку». «Ми раніше товаришували з київськими скаутами, але потім перестали спілкуватися. Їх тренували литовські інструктори і в підсумку всі вони потім скакали на Майдані. Розвалили країну», — запевняє 54-річна жінка російською мовою.
Учасники руху «православних скаутів» використовують міфи про «братні» слов’янські народи і «загниваючу» Європу. Офіційно це — «церковнопарафіяльна школа» при храмі Всіх Святих Чернігівських.
Також промосковські активісти готові навіть вдаватися до провокацій, аби звинуватити їх ПЦУ. Зокрема, у Кривому Розі підпалили двері храму Вознесіння Господнього, який належить до РПЦУ, й обмалювали стіни написами «14/88». В Криворізькій єпархії нагадали, що храм почав функціонувати 1876 року, а також заявили, що написи на стінах «мають прямий стосунок до гасел радикальних нацистських рухів». У Криворізькому відділі поліції повідомили, що за фактом спроби підпалу дверей церкви розпочали досудове розслідування. Правоохоронці встановлюють усі обставини справи.

Розцінки за диверсії

Крім цього, при спробі підпалити храм РПЦУ у Дніпровському районі у Запоріжжі затримали трьох осіб. Про це повідомив Василь Грицак, голова Служби безпеки України. Одним із замовників цього злочину є Артем Тимченко, колишній головний редактор одного зі запорізьких інтернет-видань. 2014-го він виїхав на тимчасово окуповану територію Донецької області, де тісно співпрацює з окупантами.
Іншим замовником є Андрій Кузьменко, колишній житель Запоріжжя, бойовик терористичної організації «Донецька народна республіка» на прізвисько «Сармат». Обоє перебувають у загальнодержавному розшуку за підозрою вчинення кримінальних злочинів. Третій є простим виконавцем, котрий після підпалу мав зробити «відповідні написи», зокрема, намалювати свастику. Окупанти навіть розробили розцінки за проведення провокацій на території України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply