Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

РПЦ купує нерухомість поряд із військовими базами

Автор:

|

Листопад 04, 2022

|

Рубрика:

РПЦ купує нерухомість поряд із військовими базами
Хоконсверн

Російська православна церква (РПЦ) останніми роками купує на норвезькому узбережжі нерухомість, розташовану поруч із важливими військовими об’єктами. Зокрема, громада в Бергені, пов’язана з Московським патріархатом, розташувалася поблизу одного з найважливіших об’єктів збройних сил Норвегії — бази Хоконсверн. 2017-го громада Christ’s Revelation Congregation придбала молитовний будинок Sоreide за 3 км від Хоконсверну: з молитовного будинку є повний огляд підходу кораблів та краєвид на більшу частину бази.
Ще кілька об’єктів РПЦ придбала у 2017-2021 рр. у норвезькому прибережному реґіоні Ругалан. Одна з парафій розташована приблизно за 15 хвилин пішої ходи від штаб-квартири Об’єднаного центру бойових дій НАТО. До минулого року власник входив до керівництва громади.
Російська церква також має громаду в Кіркенесі у Фіннмарку за кілька кілометрів від кордону з Російською Федерацією (РФ). Молитовний будинок придбали 2015 року.
Експертка з безпеки аґенції Alfa Sefland Winge зазначила, що такі об’єкти нерухомості можуть бути проблемою, позаяк їх можуть використовувати не лише для релігійних цілей. «Якщо уявити весь комплекс можливих заходів, то можна зривати сигнали, можливо підслуховувати сигнали, можна звідти керувати дронами, можна пропонувати житло людям, які шпигують за місцевістю. Існує широкий спектр геодезичної діяльності та можливих порушень, які можуть бути виконані з такої бази», — вважає вона.
Як повідомляв «Міст», Штайнмаєр звинуватив РПЦ у підтримці війни в Україні.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online