Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Розвідник розповів про зв’язок спецслужб РФ із УПЦ МП

Автор:

|

Серпень 14, 2020

|

Рубрика:

Розвідник розповів про зв’язок спецслужб РФ із УПЦ МП
Валерій Кондратюк

Українська розвідка заявила про загрозу формування парамілітарних загонів під крилом Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Про це розповів Валерій Кондратюк, голова Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України. За його словами, йдеться про активізацію діяльності проросійських «козачих» організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку. Такі випадки зафіксували, зокрема, у Київській, Вінницькій та Запорізькій областях.
Голова СЗР заявив, що Кремль активно використовує російське православ’я в Україні для досягнення власних цілей. «Російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують Російську православну церкву одночасно й як «жорстку» (інспірація протестних акцій, що можуть легко перерости в показові зіткнення з правоохоронцями або провокаторами), й як «м’яку» силу (вплив на розуми вірних)», — зазначив він.
За словами генерала, на цьому напрямку Росія використовує всі наявні технології для протидії процесові становлення Православної церкви України, маніпулюючи почуттями українських вірних і намагаючись усіляко зберегти свій вплив на них. Також, за його словами, Росія становить для України військові, економічні та політичні загрози, намагається внести розбрат в українське суспільство за допомогою спецоперацій. Фактично, йдеться про спроби розпалювання на території України «війни всіх проти всіх» і проведення на цьому тлі політично-диверсійної та/або силової операції зі зміни керівництва держави у середньотерміновій перспективі.
Як повідомляв «Міст», РПЦ заслала до українського Мелітополя «козачий патруль».

Юрій Братюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply