Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Розкопали одну з найстаріших церков України

Автор:

|

Серпень 07, 2019

|

Рубрика:

Розкопали одну з найстаріших церков України

У Буську Львівської області на території Малого городища, археологи розкопали фрагмент однієї з перших християнських церков. Розкопки проводили чотири роки і на двометровій глибині натрапили на керамічне мощення підлоги руського храму.
Імовірно, йдеться про церкву Богоявлення, про яку згадував втрачений Буський літопис. Її спорудження у ХІІ ст. пов’язують із правлінням першого Буського князя Давида Ігоровича. «Ми знайшли елементи долівки. З гарної поливаної плитки різних кольорів. Коричневого, зеленого та жовтого кольорів. Церква була приземленою, вочевидь, бастіонного типу, подібною до маленького замочку. У випадку небезпеки вона мала прихистити мешканців», — розповів краєзнавець Іван Ціхоцький.
Раніше на цьому місці археологи натрапили на поховання перших у Західній Україні християн. Крім цього, виявили сотні артефактів, які свідчать про те, що тут була святиня. «100 % можна стверджувати, що на цьому місці стояла перша буська церква. І прицерковний цвинтар, і ціла колекція спеціальних цвяхів для дерева, і керамічна плитка свідчать, що тут була церква», — упевнений археолог Петро Довгань.
Поруч науковці знайшли ймовірне поле битви між польськими й угорськими військами. Про це свідчать знайдені елементи середньовічної амуніції й озброєння у горішньому шарі ґрунту. Розкопки на території Малого городища тривають майже 20 років. За цей час археологи зібрали також колекцію арбалетних наконечників та кінської збруї.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply