Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Російському міністру подарували вкрадену українську ікону

Автор:

|

Грудень 31, 2020

|

Рубрика:

Російському міністру подарували вкрадену українську ікону
Вкрадена ікона

Посольство України в Сараєво надіслало ноту протесту до Міністерства закордонних справ (МЗС) у Боснії та Герцеговині за те, що Сергію Лаврову, керівнику російського зовнішньополітичного відомства, подарували 300-річну українську ікону, вкрадену з тимчасово окупованого Луганська. Ікону подарував Мілорад Додік, голова президії Боснії та Герцеговини. Українські дипломати опублікували світлину ікони, на якій видно воскову печатку, яка свідчить, що ікона належить Україні.
Блаженнійший Єпіфаній, глава Православної церкви України (ПЦУ), назвав цей «подарунок» політичним жестом. Він зазначив його символічність, оскільки ікона з території, що зараз перебуває в окупації. «Це не залежить від нас як від Церкви, добре, що МЗС відреагувало на цю подію, адже такі речі взагалі не повинні відбуватися. Кожен народ повинен поважати інші народи і не робити таких вчинків», — зазначив він.
Скандал набув у Боснії та Герцеговині суспільного резонансу. Бісера Туркович, міністр закордонних справ цієї держави, заявив, що опинився під дуже серйозним звинуваченням. Він вимагає максимально швидкої реакції на ноту українських дипломатів. «Вони просять пояснити, як з’явилася ікона, адже у всьому цьому бере участь наш вищий державний діяч. Нормальна послідовність речей полягає в тому, щоб запитати, як це сталося. У нас є компетентні установи, прокуратура, яка має серйозні підстави для перевірки того, як українська ікона опинилася тут», — заявив він.
«Якщо правда, що це ікона з України й її привезли в Баня-Луку під час конфлікту в Україні, якщо її вкрали, то якщо ми хочемо мати державу, хтось повинен потрапити до в’язниці. Це крадіжка, міжнародний скандал, це те, що переслідується в будь-якій нормальній країні», — зазначив Желько Комшич, член президії, Боснії та Герцеговини. «Ганьба. Ганьба нашому народові. Ганьба Боснії, церкві. Ганьба Лаврову. Ганьба і сором», — додав Чедомир Йованович, глава Ліберал-демократичної партії Сербії. «Це великий тест для Ради міністрів, що вимагає розслідування. Це серйозні звинувачення з боку офіційних установ. Найголовніше, щоб громадськість в знала правду про те, що сталося, — сказав Броніслав Боренович, глава місцевої «Партії демократичного прогресу. «Коли вся це справа набула міжнародного характеру з нотою Посольства України, дуже важливо надати повну інформацію з усіма необхідними деталями Посольству України і поважати такий міжнародний обов’язок, — резюмував Ігор Крнадак, колишній міністр закордонних справ Боснії та Герцеговини.
Інцидент прокоментувала Амра Хаджімухамедович, експертка ЮНЕСКО. «Культурне надбання не повинно з’являтися в країні, не знаючи його походження і не маючи можливості повністю відслідковувати цю юридичну ситуацію. Вся ця ситуація абсолютно дивна», — зазначила вона.
Після цього у МЗС Російської Федерації заявили, що повернуть ікону, подаровану Сергієві Лаврову під час його візиту до Сараєва. Желько Самарджія, посол Боснії в Росії, особисто привіз ікону з Москви та передав її в офіс президента своєї країни.
Як повідомляв «Міст», суд конфіскував контрабандні ікони XVIII-XIX ст.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply