Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Російська православна церква оголосила санкції проти греків

Автор:

|

Листопад 13, 2019

|

Рубрика:

Російська православна церква оголосила санкції проти греків
Юрій Чорноморець

Вселенський патріарх Варфоломій під час літургії в грецькому місті Салоніки згадав серед глав православних церков і митрополита Епіфанія, главу Православної церкви України (ПЦУ). А до цього, як писав «Міст», автокефалію ПЦУ визнала Елладська православна церква.
У відповідь Російська православна церква (РПЦ) оголосила проти Елладської санкції: «Припиняємо молитовне й євхаристійне спілкування (можливість спільного служіння. — Ред.) з тими архієреями, котрі вступили в спілкування з представниками українських неканонічних розкольницьких угруповань».
«Це продовження зухвалої політики РПЦ. Протиставляє себе усьому світовому православ’ю, — вважає релігієзнавець Юрій Чорноморець. — Православна церква Еллади жорстко заявила, що Україна є канонічною територією Вселенського патріарха. Це заганяє росіян у незручне становище. Бо якщо митрополит Російської церкви в Україні Онуфрій і його 95 єпископів не хочуть підпорядковуватися і входити до ПЦУ, то самі стають розкольниками. Саме тому росіяни намагаються змазати враження від категоричного рішення греків. Визнання ПЦУ грецькою Церквою пришвидшить пробудження свідомості єпископів і священників, котрі продовжують перебувати в єдності з Московським патріархатом.

Ангеліна Кованда, «Газета по-українськи»

До слова
Архієрейський собор Польської автокефальної православної церкви, на яку РПЦ має дуже великий вплив, за підсумками свого собору відмовився визнати ПЦУ. «Польська автокефальна православна церква не проти надання автокефалії церкві в Україні на основі догматичних і канонічних норм всієї Церкви, але не групі відступників-розкольників», — йдеться в комюніке. У документі також сказано, що «віддалені від вчення святої Церкви не можуть представляти здоровий церковний організм», що «порушує євхаристійну єдність православ’я».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply