Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Родичі Віктора Медведчука перекрили місце паломництва на Львівщині

Автор:

|

Травень 28, 2020

|

Рубрика:

Родичі Віктора Медведчука перекрили місце паломництва на Львівщині
Страдецька гора

Компанія «Керамбуд» розпочала вирубку лісу та будівництво дороги на Страдецькій горі, що на Львівщині. Власниками компанії є Богдан Козак та Сергій Медведчук — брати народних депутатів від «Опозиційної платформи — За життя» Тараса Козака та Віктора Медведчука відповідно. Цю інформацію підтвердили в Українській греко-католицькій церкві (УГКЦ).
За словами о. Іван Ковтуна, настоятеля парафії Успіння Пресвятої Богородиці с. Страдч, у лісі біля Страдецької гори щодня працюють бензопили та важка техніка. З’ясувалося, що там вирубують ліс і насипають нову дорогу. За словами священника, все це відбувалося в дуже швидких темпах.
Ліс, в якому відбувається вирубка та насипання дороги, перебуває в державній власності. Тому всі рішення щодо цього ухвалює Львівська обласна держана адміністрація (ЛОДА). А жодних дозволів від Львівської ОДА не було. Проведення будівництва в природоохоронній зоні передбачає чимало експертиз, зокрема, екологічної, яку також не робили.
Страдецька гора є пам’яткою природи та місцем, куди прибувають на відпочинок та екскурсії групи дітей і молоді. Ділянка, де ведуться роботи, входить до складу транскордонного українсько-польського біосферного резервату «Розточчя». Його створили 19 червня 2019-го на 31-й сесії Міжнародній координаційній раді Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». В УГКЦ кажуть, що через хресну дорогу часто ходять християнські паломники. Будівництво унеможливлює проведення таких заходів. Зокрема, 26 червня тут мала відбутися Всеукраїнська проща.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply