Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

РКЦ в Україні — не польська Церква

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

РКЦ в Україні —  не польська Церква

Римо-католицька церква (РКЦ) в Україні не є польською церквою. Про це заявив архієпископ Мечислав Мокшицький (на фото), митрополит Львівський Римо-католицької церкви в Україні.

«Й архікатедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії — це не польський костел. Ми є нащадками на цих землях. Так, ми маємо спадщину польської традиції, польської культури, яка розвивалася на цих теренах, і ми є спадкоємцями польських костелів. Але тепер є Україна, і ми є вірянами Римо-католицької церкви в Україні. Ми відправляємо Службу Божу українською, польською, російською, румунською, словацькою й навіть угорською мовами», — наголосив о. Мокшицький.

За його словами, РКЦ — церква універсальна. Вона присутня у Львові вже 600 років. «Церква латинського обряду — Церква національна. Часто кажуть, що це є польська Церква. Тепер це — Римо-католицька церква в Україні, яку складають вірні — громадяни України, а також громадяни Росії, румуни, угорці. І хочемо підкреслити, що ця Церква також мала великий вплив на розквіт не лише віри, а спричинилася й до розквіту культури, архітектури на цих тере нах», — сказав архієпископ, додавши, що цього року львівська архідієцезія напрацьовувала програму на майбутнє.

«І нашим завданням зараз є обійняти душпастирською опікою в особливий спосіб молодь, родини, людей старшого віку, щоб вони у своїй вірі могли переживати кожен день свого життя в спокої й надії. І пережити цей складний час у спокої», — наголосив Мечислав Мокшицький.

 Ірина Коляда

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply