Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Різдво за західним обрядом

Автор:

|

Грудень 24, 2021

|

Рубрика:

Різдво за західним обрядом

За західним християнським обрядом Різдво святкують 25 грудня. Цю дату обрали невипадково, бо це день зимового сонцестояння, що символізує початок і відродження нового життя. Також існує версія, що цей день обчислювали, виходячи з дати 25 березня — зачаття Сина Божого.
Позаду — чотиритижневий пост. Це час роздумів і приготувань до великого свята, каяння у скоєних гріхах і сповіді. Піст закінчується, коли на небі сходить перша зірка. У храмах 25 грудня відправляють три святкові богослужіння: на честь Бога Отця, Божої Матері та католицької душі. Храми прикрашені яслами з вівцями й іншими домашніми тваринами, а самі ясла — ялиновими чи сосновими гілками, омелою зі соломою.
Рівно опівночі 25 числа католики відчиняють вікна і таким чином впускають у дім Різдво, з яким «приходять удача, багатство та щастя». Обов’язковими атрибутами є свічки. Повір’я свідчить, що вони захищають будинок і всю сім’ю від сил темряви.
Також для важливим є різдвяний вінок. Вважається, що це символ захисту від неґативу і оберіг від злих духів. Удома ставлять статуетки у вигляді немовляти Ісуса, Діви Марії, пастухів і Йосипа. Цього дня суворо заборонена фізична праця. Важливо завершити всі роботи по дому до сходу вечора 24 грудня. Також у народі існує повір’я: якщо займатися рукоділлям на свято, то зір може суттєво погіршитися і може настати повна сліпота.
До сходу першої зірки ніхто нічого не їсть. За стіл можна сідати тільки у чистому одязі, щоб не відлякати успіх, і суворо заборонено одягати вбрання чорного кольору. Адже чим веселіше забарвлення і яскравіший колір одягу, тим яскравіше проходитиме весь рік до наступного Різдва. Не можна вступати в конфлікт, сваритися та лихословити. Суворо заборонено карати дітей. Важливо поставити ще одне крісло та столове приладдя для мандрівника.
Прикмети: сніг на Різдво — до хорошого року; завірюха напередодні Різдва — до раннього листя; сильні холоди — до багатого врожаю; якщо Різдво тепле — до холодної весни. Унікальними подарунками стають солодощі, особливо імбирні пряники та пряникові будиночки. Дітям дарують солодкі сувеніри, настільні ігри, ляльки та машинки, знаряддя, щоб бавитися зі снігом, барвисті книжки, оригінальні зимові аксесуари.
Як повідомляв «Міст», в Українському домі в США розпочали різдвяний сезон.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online