Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

РФ переслідує українців із релігійних мотивів

Автор:

|

Січень 29, 2022

|

Рубрика:

РФ переслідує українців із релігійних мотивів
Людмила Денисова

Російська Федерація (РФ) переслідує 130 українців за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями. Про це заявила Людмила Денисова, уповноважена Верховної Ради України з прав людини. «День українського політв’язня був започаткований на противагу репресіям і жорстокості радянського режиму. У сучасній історії України цей день набув нового змісту, адже російська влада продовжує ув’язнювати українців і кримських татар, які виступають проти окупаційної влади й аґресії Кремля», — зазначила вона.
Омбудсвумен зазначила, що наразі за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями Москва переслідує 130 громадян України, з яких 121 перебуває в ув’язненні, у т. ч. дві жінки (15 — в тимчасово окупованому Криму, 106 — на території Російської Федерації), дев’ятьох осіб позбавили права на свободу пересування. 76 осіб вже засудили на тривалі терміни, решта 45 осіб перебувають під судом і слідством. Серед бранців — багатодітні батьки, люди з тяжкими захворюваннями, громадські журналісти та правозахисники.
Людмила Денисова зауважила, що у сім’ях українських політв’язнів Кремля залишилися без батьківської опіки й уваги 207 неповнолітніх дітей. «Нехтуючи міжнародним гуманітарним правом, у незаконному ув’язненні продовжують порушуватися права українських громадян: на справедливий судовий розгляд, ефективний засіб правового захисту, свободу та особисту недоторканність, надання медичної допомоги, на свободу віросповідання», — сказала вона і заявила, що шанує стійкість і незламність духу усіх громадян України, які зараз проходять тяжке випробування, перебуваючи у незаконному ув’язненні на території РФ, тимчасово окупованого Криму й окремих районів Донецької та Луганської областей.
Як повідомляв «Міст», Аскольд Лозинський звернувся до ООН щодо переслідування українців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply